Szukaj w serwisie

Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytułach
Przeszukuj zawartość
Szukaj w artykułach
Szukaj na stronach

Zapomniałeś/aś hasła?

Zapowiedzi wydarzeń

< 2018 >
Listopad 14
 • 14

  Moby Dick powraca

  19:00-20:30
  14-11-2018
  Big Book Cafe, Jarosława Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa, Polska

  Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Big Book Cafe zapraszają na spotkanie wokół arcydzieła literatury światowej, powieści “Moby Dick” Hermana Melville’a.

  Gośćmi będą dr Mikołaj Wiśniewski, autor posłowia, dr Irena Księżopolska oraz dr Łukasz Sommer. Prowadzenie – red. Jakub Moroz (TVP).

  20 listopada 1820 zatonął staranowany przez kaszalota brytyjski statek wielorybniczy „Essex”. Dwudziestu jeden rozbitków przez ponad trzy miesiące dryfowało po Pacyfiku. Na pokładzie łodzi doszło do aktów kanibalizmu. Ostatecznie ocalało ośmiu marynarzy, których odnaleziono w kwietniu 1821. Wydarzenia te były inspiracją dla powstania książki, która doczekała się tylu interpretacji, że stała się jedną z najmasywniejszych gałęzi studiów amerykanistycznych (Melville studies).

  Dlaczego historia szaleńczej pogoni dookoła świata za białym wielorybem nie tylko nie starzeje się, ale w każdym pokoleniu przybywa czytelników, którzy zakochują się totalnie w tej powieści totalnej? Dlaczego każde pokolenie odczytuje powieść inaczej? Zapraszamy na spotkanie! WSTĘP WOLNY!

  „Moby Dick” w tłumaczeniu Bronisława Zielińskiego i pięknej oprawie graficznej autorstwa „Fajnych Chłopaków” jest już dostępny w księgarni internetowej PIW-u.

  Środa, 14 listopada 2018 od 19:00 do 20:30
  Big Book Cafe
  Jarosława Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa

Najnowsze komentarze

 • Ładowanie...

Dobre Książki w serwisie YouTube

Dobre Książki w serwisie YouTube
wiadomości regionalne Klinika papieru Wrocław Skrzynki wymiany książek Biblioteki na statkach
Wszelkie prawa zastrzeżone © Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki 2010-2018

Facebook