Dobre Książki to niezależny, ogólnopolski magazyn o książkach i literaturze. Publikujemy recenzje informacyjne, wywiady z pisarzami, zapowiedzi i relacje z wydarzeń z całego kraju. Portal redagują dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem w mediach drukowanych: prasie codziennej i specjalistycznej.
Agnieszka Kantaruk – pierwszą gazetę zredagowała nie umiejąc jeszcze pisać, kolumny tej osobliwej publikacji, zachowanej pośród rodzinnych pamiątek, zapełniają więc narysowane kredkami figury geometryczne. Do pamiętnika otrzymanego na ósme urodziny wklejała wycinki z dzienników na temat trzęsień ziemi i wydarzeń politycznych, a mając 15 lat opublikowała pierwszy reportaż (na temat atrofii kieleckiej wsi) w „Dzienniku Polskim”, po czym przez kolejnych 13 lat pracowała jako dziennikarz tej redakcji. W 2007 roku rozpoczęła pracę na stanowisku redaktor naczelnej regionalnego czasopisma społeczno-kulturalnego „Modny Kraków”, przez wszystkie dotychczasowe lata pracy dziennikarskiej publikowała i wciąż publikuje artykuły na łamach ogólnopolskich czasopism. Od kilkunastu lat jest współpracownikiem agencji prasowej BE&W. Od 2010 roku prowadzi portal „Dobre Książki”.
Grzegorz Bogusz – lekarz medycyny, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (wówczas Akademii Medycznej w Krakowie). Podczas nocnych dyżurów czytywał powieści Lema i Pratchetta. Po przepracowaniu ponad 20 lat w zawodzie postanowił spełnić marzenie z dzieciństwa o pracy dziennikarza. Z natury mimo wszystko prawdziwy lekarz, choć bez kitla. Z doświadczenia w poprzednim zawodzie pozostała mu anielska cierpliwość dlatego w naszej redakcji odbiera telefony. I nic nie jest w stanie go zdziwić.
Aleksandra Polewska – pisarka i publicystka. Autorka książek dla dzieci i dorosłych oraz publikacji prasowych krajowych i zagranicznych. Absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.
Beata Kaniewska – politolog niepraktykujący, chyba że w relacjach towarzysko rodzinnych, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Związana z Agencją Dolmedia z Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Da się posiekać za starego, ubóstwianego kundla. Nosi wielkie torebki, w których zawsze jest książka.
Jan Grochocki – studiował dziennikarstwo i polonistykę, po której podobno nie ma pracy – ale trudno się z nim na cokolwiek umówić, bo cały czas ma tej pracy za dużo. Z zawodu redaktor, copywriter i popularyzator introligatorstwa oraz pięknych książek; prowadzi na ten temat największego w Polsce bloga. Niedoszły – przynajmniej jeszcze – pisarz. W „Dobrych książkach” opisuje varia et curiosa na temat książek i ich historii.
Piotr Kędzierski – Nie ukończył żadnej szkoły artystycznej, choć wiele studiował. Fotografuje od zawsze. Świadomie od dziesięciu lat. Od 1999 roku do 2008 roku fotoreporter Dziennika Polskiego. Od siedmiu lat fotoreporter miesięcznika “Modny Kraków” i wykładowca fotografii prasowej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. W fotografii fascynuje go bardziej możliwość “wycięcia z czasu i przestrzeni” wydarzeń, ludzi, miejsc niż możliwości kreacyjne tego medium. Uwielbia być w “niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze”. Zakamuflowany romantyk.
Krzysztof Kaniewski – studiował europeistykę, ale już nie studiuje. Fotografuje bieżące wydarzenia i biegających ludzi. Lubi pierogi ruskie i kompot z malin.
Jacek Waliszewski – nie dość, że technik, to jeszcze informatyk. Bardzo lubi dłubać w kodzie i już prawie potrafi odróżnić zero od jedynki. Ima się każdego zajęcia, pod warunkiem, że ma związek z komputerami. Kiedyś przeczytał książkę, to mu się spodobało i przeczytał ich więcej. Jako szanujący się maniak komputerowy, przepada za s-f, żeby nie wypaść ze stereotypu. Ulubiony pisarz: Roger Zelazny.