W portalu „Dobre Książki” znajdziecie już kilka tysięcy fragmentów książek. Od 2010 roku staramy się publikować dla Was te najciekawsze i najbardziej wartościowe. Wszystko po to, by ułatwić Wam wybór dobrych książek różnych gatunków.

Dobre Książki

Według informacji udostępnianych przez Bibliotekę Narodową w 2017 roku ukazało się w Polsce 36 000 tytułów książek, o 6% więcej niż w roku 2016. Oznacza to aż kilka tysięcy nowości każdego miesiąca! W tym nieprzebranym gąszczu literatury naprawdę trudno się połapać. Nawet my, zajmując się zawodowo rynkiem książkowym, z pewnością przegapiamy niejedną dobrą książkę, ale też robimy co możemy, aby spośród tego nawału nowości rekomendować Wam te najciekawsze i najbardziej wartościowe.

W każdym miesiącu znajdziecie w naszym portalu kilkadziesiąt wybranych przez nas książek. Począwszy od 2010 roku, kiedy powstał portal „Dobre Książki” tych rekomendacji uzbierało się kilka tysięcy. Pośród nowości wydawniczych szukamy dla Was dobrych książek różnych gatunków i rodzajów. O dziwo najtrudniej jest znaleźć naprawdę dobrą powieść obyczajową i dobry kryminał. Niestety w tych gatunkach eksplozja grafomanii jest potężna, a takich książek nie znajdziecie u nas nigdy, choćby były światowym bestsellerem. Odrzucamy też książki wtórne, niedbale zredagowane i byle jak wydane. Wysoko stawiamy poprzeczkę pisarzom i wydawcom, zakładając że jeśli chcą sięgnąć po Wasz czas i pieniądze, to muszą zaproponować coś wartościowego. Chyba zgodzicie się z nami, że to dobra strategia?

Niektóre książki omawiamy w postaci artykułów dziennikarskich: recenzji informacyjnych, esejów, wywiadów. Natomiast niemal wszystkie książki prezentowane w portalu, za wyjątkiem sytuacji, gdy polski wydawca nie posiada zgody od zagranicznego właściciela praw autorskich na dokonanie przedruku, posiadają zakładkę z długim fragmentem. Fragmenty publikujemy zawsze w porozumieniu z wydawcą, a zatem wszystkie są legalne – można je czytać do woli, bo korzystanie z naszego serwisu nie podlega żadnym opłatom.

Wiemy od Was, że lubicie te fragmenty czytać i że pomagają Wam w wyborze lektur do wypożyczenia i zakupu, bo mało kto ma dzisiaj czas na to, by spędzać godziny w księgarni i przeglądać stacjonarnie literaturę na półkach. W sieci to co innego! Piszecie, że czytacie nas w drodze do pracy i szkoły, w niespodziewanych chwilach wolnego czasu, które zastają Was niekoniecznie w pobliżu księgarni. Dziękujemy i zapraszamy do dalszego przeszukiwania „Dobrych Książek”.

Redakcja
 

 
Wesprzyj nas