Adaptacja powieści “Shantaram”, w postaci 12 odcinków serialu, pojawi się tej jesieni na platformie Apple Tv. Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na 14 października.

“Shantaram” jest powieścią, która zyskała międzynarodowy rozgłos. Było tylko kwestią czasu, kiedy ten utwór Gregory’ego Davida Robertsa, zainspirowany własnymi przeżyciami autora, zostanie zaadaptowany do wersji filmowej, przygodowa fabuła wprost się o to prosi. Książka opowiada o losach Lina Forda zbiegłego z australijskiego więzienia, który trafia na ulice Bombaju w latach 80-tych XX wieku. Żeby tam przeżyć wikła się w rozmaite mroczne interesy.

„Wielu ludzi zareagowało na książkę w sposób bardzo emocjonalny, zaangażowali swoje rodziny i przyjaciół, namawiając ich do lektury. Najbardziej interesujący w powieści jest fakt, że Lin, główny bohater, nikogo nie oceniał, w otwarty sposób opowiadał, że się wstydzi swoich czynów, i żałował tego, co uczynił. Bardzo troszczył się o innych. Mężczyźni dziękowali także za to, że napisałem rzecz o miłości. Żołnierze, gliniarze, motocykliści, strażnicy więzienni, więźniowie odsiadujący wyroki i pracownicy ochrony, wszyscy pisali do mnie z wdzięcznością, że opisałem twardego faceta, który szaleje z miłości” – mówił o swojej książce autor.

Na ekranie w roli owego twardego faceta zobaczymy Charliego Hunnama, zaś jego wybrankę Karlę zagrała francuska aktorka Antonia Desplat. W obsadzie znaleźli się też Luke Pasqualino, Vincent Perez, Electra Jansson Kilbey i Fayssal Bazzi. Australia i Indie posłużyły filmowcom za plan zdjęciowy. Kolejne odcinki wyreżyserowali: Bharat Nalluri, Iain B. MacDonald i Bronwen Hughes.

Serial został wyprodukowany na zamówienie Apple TV i na tej platformie streamingowej pojawić się będą jego odcinki, począwszy od 14 października. Robert Wiśniewski

 

 
Wesprzyj nas