Wydawnictwo Stary Lew ze Lwowa rozpoczyna akcję wysyłki książek do ośrodków i organizacji na terenie krajów, do których trafiło najwięcej ukraińskich uchodźców. Każdy może pomóc w sfinansowaniu tych egzemplarzy i ich transportu.

Akcja dostarczenia książek do ośrodków i organizacji charytatywnych to kolejny pomysł lwowskiego Wydawnictwa Stary Lew na wsparcie rodaków, którzy uciekając przed wojną za granicę nie mogli zabrać ze sobą swoich księgozbiorów.

Warto przypomnieć, że to właśnie ta oficyna już w pierwszych dniach wojny udostępniła bezpłatnie pulę e-booków dla dzieci, mając na uwadze potrzeby maluchów, odciętych z dnia na dzień od ulubionych bohaterów i ich bajkowych przygód. Książeczki te wciąż można pobrać ze specjalnej strony: https://starylev.com.ua/promotion/elektronni-dytyaci-knygy-bezkostovno

Olbrzymie zainteresowanie z jakim spotkała się pierwsza z akcji, skłoniło wydawcę do wymyślenia kolejnej, której rezultatem ma być dostarczenie egzemplarzy ukraińskich książek krajom, do których trafiło najwięcej ukraińskich uchodźców czyli w pierwszej kolejności do Polski, ale też na Słowację, do Czech, na Litwę i do Łotwy. Ważne jest by dla osób, które z książek tych będą korzystać już w ośrodkach dla uchodźców czy za pośrednictwem instytucji świadczących pomoc osobom z Ukrainy, były one całkowicie bezpłatne. Dlatego wydawnictwo prosi o pomoc w sfinansowaniu egzemplarzy i ich transportu do wyżej wymienionych krajów.

Pomóc może każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, ponieważ wydawnictwo uruchomiło internetową zbiórkę polegającą na wykupie voucherów na książki w wysokości 5, 10, 20 i 50 euro. Wystarczy kliknąć w wybrany voucher i przesłać kwotę na konto zbiórki za pośrednictwem oficjalnej strony poświęconej tej akcji: https://starylev.com.ua/promotion/books-on-charity-knygy-na-blagodiynist

Informacje na stronie organizatora dostępne są w języku angielskim i ukraińskim. O dalszym rozwoju tej akcji będziemy Państwa informować na łamach Magazynu Dobre Książki.

Інформація українською мовою: https://starylev.com.ua/promotion/books-on-charity-knygy-na-blagodiynist

 

 
Wesprzyj nas