Adobe Photoshop to potężne narzędzie do obróbki fotografii i grafik bitmapowych, a warstwy to rzecz, która nadaje nowy wymiar i niesamowite możliwości tejże obróbce. Warstwy ewoluują w Photoshopie już od 18 lat, uzyskały w tym czasie nowe funkcje i nowe możliwości. Opanowanie ich nie jest sprawą prostą, nawet dla doświadczonego użytkownika, ale od czegóż wskazówki znawców przedmiotu?

Autorzy książki „Photoshop. Warstwy. Biblia“ takimi właśnie znawcami niewątpliwie są. Uwielbiają „poznawać najskrytsze zakątki aplikacji” co prowadzi prostą drogą do encyklopedycznej wręcz znajomości programu. Trzeba też zwrócić uwagę, iż mają dar przekazania swojej wiedzy w sposób przystępny, jasny i intuicyjny.

Książka stanowi obszerny opis warstw Photoshopa, ich przydatności w różnych sytuacjach, zastosowania w praktyce, użyteczności w manipulowaniu zdjęciami i wielu innych zagadnień. Dzięki dokładnemu opisowi kolejnych czynności czytelnik łatwo pozna przydatne narzędzia i sposoby osiągania zamierzonego efektu na kilka sposobów.

Dla świadomego użytkownika programu Photoshop – książka niezbędna. (RK)

Matt Doyle, Simon Meek
Photoshop. Warstwy. Biblia
Wydawnictwo Helion 2009

 
Wesprzyj nas