“Wszędzie fizyka” pozwala zrozumieć rządzące fizyką prawa, wynikające z nich zjawiska oraz oparte na nich wynalazki – a przy tym odkryć, jaki mają wpływ na nasze codzienne życie.

Autorzy tego popularnonaukowego albumu udowadniają, że – choć nie zdajemy sobie z tego sprawy – fizykę spotykamy na każdym kroku. Zamieszczone tu zdjęcia, niezależnie czy przedstawiają kroplę wody, wiązkę laserową czy pełnię Księżyca, obrazują poszczególne zjawiska fizyczne, a załączone do fotografii opisy wyjaśniają ich powstawanie.

Czternaście rozdziałów zawiera zagadnienia z wybranych dziedzin: światło, optyka, kolory, krajobraz, pogoda, na wodzie, zamarzanie, ciepło, energia, w powietrzu, wysoko nad głową, maszyny proste i złożone. Dwa ostatnie rozdziały to zbiór interesujących ciekawostek dotyczących zjawisk fizycznych w otaczającym nas świecie i w laboratoriach.


Dla naszych czytelników mamy do rozdania trzy egzemplarze książki “Wszędzie fizyka” ufundowane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak zdobyć książkę?


1. Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu fragmentu książki umieszczonego w naszym portalu i odnalezieniu w nim odpowiedzi na pytanie:

Jaka substancja może być detektorem w czujnikach dymu?

Fragment książki znajduje się pod poniższym linkiem: “Wszędzie fizyka”

2. Laureatów konkursu wyłoni redakcyjne jury spośród maili nadesłanych na adres:
konkurs@dobreksiazkimag.pl
zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

3. W tytule maila prosimy podać hasło “Wszędzie fizyka” abyśmy wiedzieli jakiego konkursu zgłoszenie dotyczy.

4. W treści maila proszę podać:
– odpowiedź na pytanie konkursowe
– imię i nazwisko
– adres, na który prześlemy książki w razie wygranej

5. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 grudnia 2018 o godz 23:00
Rozstrzygnięcie konkursu 27 grudnia 2018 po godz. 8:00

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w postaci aktualizacji na niniejszej stronie, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.


KONKURS ZAKOŃCZONY – WYNIKI

AKTUALIZACJA – 27 grudnia 2018, godz. 12:00

Spośród wszystkich maili zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe wyłoniliśmy osoby, które otrzymają książkę “Wszędzie fizyka”. Oto one:

Paulina Rusin
Michał Krawczyk
Dorota Banasiak

Laureatom gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe:

izotop 241Am (ameryk)

Na konkurs wpłynęło 241 prawidłowych odpowiedzi.

Ogólny Regulamin Konkursów Książkowych Magazynu Dobre Książki

 

 
Wesprzyj nas