Ekskluzywne ilustrowane wydanie książki “Silmarillion” przedstawiającej historię i opis świata “Władcy pierścieni”, jednej z najsłynniejszych powieści fantasy.


SilmarillionTo niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena – zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja “Władcy Pierścieni”.

Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy świetliste klejnoty, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia – od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani…

John Ronald Reuel Tolkien to jeden z najbardziej znanych na świecie pisarzy, uznawany za prekursora literatura fantasy. Urodził się w 1892 roku w Oranii. Czytelnikom znany jest dzięki licznym opowieściom rozgrywającym się w mitycznym świecie pełnym magii – przede wszystkim dzięki serii “Władca Pierścieni” oraz tej o Hobbicie. Był również filologiem – opublikował ponad 100 prac z zakresu filozofii oraz literatury dawnej. Znał ponad 30 języków świata – w tym wiele martwych takich, jak starożytną grekę, łacinę, czy staroirlandzki.

J.R.R. Tolkien
Silmarillion. Wydanie ilustrowane
Redakcja: Christopher Tolkien
Przekład: Maria Skibniewska
Ilustracje: Ted Nasmith
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Premiera: 25 września 2017
 
 

Silmarillion

fragment niedostępny

 
Wesprzyj nas