Gdyby ta książka powstała za przyczyną kogokolwiek innego to prawdopodobnie należałoby potraktować ją z pobłażaniem i odłożyć na półkę bez otwierania. Ale oto swoimi spostrzeżeniami na temat nadchodzącego końca świata podzielił się z czytelnikami znany autorytet – ojciec Joachim Badeni, blisko stuletni dominikanin z Krakowa. Przynosi on nam współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa. Czy to naprawdę niedługo nastąpi?

Chrystus zbawiciel po raz drugi ma nadejść w ciszy, ale nagle – zupełnie niespodziewanie. Możemy dowiedzieć się tego z Biblii, a obowiązkiem każdego chrześcijanina jest na to przyjście oczekiwać. Pierwsi chrześcijanie sądzili, że powtórne przyjście Pana nastąpi bardzo szybko. Jednak upłynęło 2000 lat i zdarzenie to nie nadeszło. Stąd wiele osób odrzuciło wyobrażenie końca świata jako sensowne, dopatrując się bardziej symbolicznego, a mniej literalnego spełnienia proroctw zawartych w Księdze Apokalipsy. Czy właśnie teraz, gdy czujność została osłabiona przez upływający czas, a także coraz więcej krajów ulega laicyzacji nadejdzie zapowiedziany przed setkami lat moment?

Ojciec Badeni na kartach książki „Uwierzcie w koniec świata” cierpliwie i przystępnie tłumaczy dlaczego właśnie teraz warto przypominać o Paruzji, jakie symptomy wskazują na to, że szczególna czujność jest pożądana, a także – dlaczego Bóg nie podaje szczegółowych dat. Czytelnik dowie się też po czym rozpoznać fałszywych proroków i jak działać będzie Antychryst, którego pojawienie się poprzedzi powtórne przyjście Chrystusa. Jak również – dlaczego Pan Bóg nie zmienia zdania i jeśli zapowiedział koniec świata to on na pewno nastąpi.

Książka ma postać wywiadu jaki z Ojcem Badenim przeprowadziła Judyta Syrek. Ta forma ma wiele zalet – przede wszystkim czytelnik może poczuć się tak jakby sam rozmawiał z sędziwym mędrcem. Szkoda, że to już ostatnia publikacja Ojca Badeniego – dominikanin podyktował ją na krótko przed śmiercią. (B)

o. Joachim Badeni, Judyta Syrek – Uwierzcie w koniec świata

 
Wesprzyj nas