Praktyczny poradnik i zarazem ekskluzywny album wzbogacony profesjonalnymi fotografiami i wywiadami z najciekawszymi osobistościami współczesnej branży modowej we FrancjiFrédérique Veysset – dziennikarka i fotografka, prowadzi blog Fredisblog. To kronika spotkań fotografki z miastem i światem mody. Pracuje dla największych magazynów – „Vanity Fair”, „Allure”, „Grazia”, „Madame Figaro”.

Isabelle Thomas – dziennikarka modowa i stylistka. Założyła wpływowy blog Mode Personnel(le) – przewodnik po stylach i poradnik dla kobiet, które bawią się własnym ubiorem. Doradza firmom z branży modowej i świadczy usługi osobistej stylistki.

W książce Francuski szyk! Zostań własną stylistką doświadczone projektantki wprowadzają nas do świata mody. Autorki polemizują ze stereotypami i doradzają, jak wypracować swój własny, nieskrępowany niczym styl.

Czy koniecznie trzeba podążać za modą, by mieć styl?
Czy „mała czarna” jest niezbędnym elementem garderoby?
Czy skarpetki i sandały to niezgrana para?
Jak pielęgnować ulubioną skórzaną kurtkę?
Jakie rzeczy bez wahania można pożyczać z męskiej szafy?
I wreszcie czym jest ten French touch, którego wszyscy tak bardzo zazdroszczą Francuzkom?

Veysset i Thomas zasięgają opinii ekspertów: projektantów, producentów biżuterii, właścicieli paryskich butików, historyków mody. Francuski szyk… skrojony jest na miarę każdej torebki. To praktyczny poradnik i zarazem ekskluzywny album wzbogacony profesjonalnymi fotografiami i wywiadami z najciekawszymi osobistościami współczesnej branży modowej we Francji.

Uwaga: Na deser autorki serwują subiektywny przewodnik po paryskich butikach.

Isabelle Thomas, Frédérique Veysset
Francuski szyk!
Zostań własną stylistką

Przekład: Małgorzata Kozłowska
Wydawnictwo Literackie
Premiera: 11 września 2014 
Wesprzyj nas