Spotkanie z Katarzyną Bondą, autorką kryminału “Pochłaniacz” odbędzie się w środę 21 maja o godzinie 18.00 w księgarni Matras (Rynek Główny 23) w Krakowie.

„Pochłaniacz” jest pierwszą częścią cyklu Cztery żywioły Saszy Załuskiej składającego się z czterech tomów. W każdym tomie bohaterka rozwiązuje inną zagadkę kryminalną, korzystając z innej metody kryminalistyki. Tom pierwszy cyklu, któremu patronuje żywioł powietrza – wprowadza czytelnika w tajemnice osmologii – nauki o zapachach.

Jednocześnie czytelnik stopniowo odkrywa tajemnicę Saszy, której przeszłość będzie głównym tematem ostatniego tomu serii. Wszystkie cztery części stanowią perfekcyjnie przemyślaną całość, a zawarta w nich historia zaskakuje aż do ostatniego słowa.

Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Ma na koncie trzy powieści, których bohaterem był psycholog policyjny: w tym „Sprawę Niny Frank” (2007), nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru.
Bonda zajmuje się też dokumentem kryminalnym, jest autorką książki „Polskie morderczynie” (2008) i „Zbrodnia niedoskonała” (2009). Dziennikarka z wykształcenia (Uniwersytet Warszawski); była sprawozdawcą sądowym, pisała reportaże, raporty, teksty publicystyczne. Przez 12 lat pracowała dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych oraz realizowała krótkie formy telewizyjne dla TVP.

Obecnie zajmuje się pisaniem książek i scenariuszy filmowych. Wykłada w szkole kreatywnego pisania Maszyna do pisania.pl w Warszawie. Udziela się jako ekspert kanału dokumentalnego Crime&Investigation Network.

Spotkanie z Katarzyną Bondą
21 maja o godzinie 18.00
Księgarnia Matras – Rynek Główny 23 w Krakowie
Spotkanie poprowadzi Robert Ostaszewski – prozaik, felietonista, redaktor “FA-artu” i “Dekady Literackiej”, krytyk literacki.

 

 
Wesprzyj nas