Spotkanie z Agnieszką Kalugą, autorką książki „Zorkownia” odbędzie się w środę 9 kwietnia o godzinie 18:00 w księgarni Pod Globusem (ul. Długa 1) w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk, a gościem specjalnym będzie Anna Dymna.

Zorkownia to poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie.

Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

„Zorkownia” to zapis najpełniej przeżytych chwil i kilkanaście pięknych zdjęć z życia. To poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

Zorkownia otrzymała trzy wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2011.

„Patrzę, jak dzieci chlapią się wodą, biegają umorusane, na bosaka. Chłonę ich radość i czuję przeogromne szczęście, że mogę na to patrzeć wolna od zwierzęcego bólu akurat tu i teraz. Mam obowiązek WIDZIEĆ rzeczy, smakować rzeczy, cieszyć się nimi.”

Agnieszka Kaluga – niegdyś pani od polskiego, dziś studentka psychologii, współzałożycielka organizacji dla rodziców po stracie DLACZEGO oraz BLOGteja. Wolontariuszka w hospicjum palium, autorka bloga Zorkownia, który jest jednym z dziesięciu blogów „Wysokich Obcasów” i Złota Strona tygodnika „Wprost”.

Agnieszka Kaluga
Zorkownia
Wydawnictwo Znak
Premiera: 20 lutego 2014

 

 
Wesprzyj nas