Spotkanie z pisarzem Andrzejem Pilipiukiem odbędzie się w Krakowie 15 lutego 2014. Autor powieści i opowiadań z dziedziny fantastyki, między innymi znanego cyklu o przygodach Jakuba Wędrowycza spotka się z czytelnikami w księgarni “Świat Książki” w CH Krokus.

Pilipiuk jest czterokrotnym laureatem prestiżowej nagrody „Nautilus”, został też uhonorowany nagrodą literacką im. Janusza A. Zajdla. Zadebiutował w 1996 roku opowiadaniem Hiena, w którym po raz pierwszy pojawił się Jakub Wędrowycz. Postać ta wystąpiła później w kilkudziesięciu innych opowiadaniach, te zaś złożyły się na siedem zbiorów wydanych w postaci książek. Pisarz stworzył także, między innymi, cykle: o alchemiku Michale Sędziwoju, o kuzynkach Kruszewskich i o przygodach Tomasza Paczenki – uciekiniera z Polski Ludowej. Andrzej Pilipiuk wydał też w latach 1999-2005, pod pseudonimem Tomasz Olszakowski, 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika.

Na spotkaniu w księgarni “Świat Książki” będzie okazja by porozmawiać o dotychczasowej twórczości autora i literackich planach. Dla pierwszych 15 osób przybyłych na spotkanie organizator przygotował upominki.

Informacje praktyczne:

Księgarnia Świat Książki
CH Krokus, ul. Bora Komorowskiego, Kraków
15 lutego 2014, godz. 12

 

 
Wesprzyj nas