W dniach 7 – września 2012 w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek odbędą się II Targi Książki w Katowicach. Hasło Targów – Czytanie jest modne! Obok zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw podczas Targów można wziąć udział w spotkaniach z autorami, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i warsztatach, obejrzeć przygotowane wystawy.

Targi Książki w Katowicach
Najmłodsi czytelnicy
Oferta niewielkich, ale prężnie działających wydawnictw wraz oferta tych, których pozycja od lat ugruntowana jest na polskim rynku książki, zaspokoi dziecięce potrzeby spotkania z literaturą. Warsztaty edukacji czytelniczej i plastycznej, zabawy inspirowane treścią książek, punkt profesjonalnej opieki, spotkania z nauką i ekologią oraz królewska gra w szachy sprawiają, że warto zabrać dzieci na Targi, by pokazać im, że to, co związane z literaturą jest barwne, emocjonujące i pobudza wyobraźnię.

Warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy.
Informacje o tym jak chronić dane osobowe podczas codziennej pracy, warsztaty biblioterapeutyczne odsłaniające tajniki terapeutycznej mocy literatury, propozycje udziału w ogólnopolskich programach edukacyjnych z zakresu literatury i kultury, są interesującą okazją do tego, by poszerzyć swoją wiedzę, szczególne u progu nowego roku szkolnego.

Fantastyczne Targi
Powiedzenie, że fantastyką katowickie Targi stoją, nie byłoby nadużyciem. W piątek i sobotę zwiedzający Spodek będą mogli wziąć udział w całodziennych warsztatach literackich prowadzonych przez Jakuba Ćwieka (duże notesy obowiązkowe!), siedmiu panelach dyskusyjnych i wielu spotkaniach z autorami, których nazwiska przodują na listach bestsellerów fantastycznych.

Strefa Blogera
E-Buka, czyli nagroda dla najlepszego (spośród około siedemdziesięciu zgłoszonych) bloga książkowego, Złote Zakładki, czyli nagrody wręczane autorom przez blogerów, a wreszcie dyskusja o tym, co dobrego i co mniej dobrego jest w tym, że o książkach się pisze, ma szansę zainteresować nie tylko piszących o literaturze, ale także przedstawicieli wydawnictw.

Warsztaty okołoksiążkowe
Warsztat linorytniczy, próba samodzielnego oprawienia książki, własnoręcznie wykonana zakładka metodą scrapbookingu, nauka szybkiego czytania, warsztaty międzykulturowe, to szereg propozycji, na które zapraszamy czytających książki bez względu na ich wiek i rodzaj literatury, którą czytają.

A poza tym:
Strefa rękodzieła i dizajnu z niepowtarzalnymi wytworami ludzkich rąk, promocja kultury z legalnych źródeł, narodowe czytanie „Pana Tadeusza”, antykwariaty i książki z duszą, miejsce spotkań z autorami w nietuzinkowej atmosferze, czyli Kawa z pisarzem, akcja „Dzielę się książkami”, podczas której ofiarować można książki dla dzieci z domów dziecka, hospicjów i placówek opiekuńczych, rozmowa o konfliktach Ślązaków i Goroli, poeci i wiele, wiele innych wartych odwiedzenia wydarzeń.

Ciekawe wydarzenia będą miały miejsce na stoisku wortalu granice.pl:

Zjazd blogerów
Jakie są silne strony blogerów piszących o literaturze? Jakie bolączki nękają to środowisko? Czy blogerzy mogą wykreować bestseller? Czy blogerzy są obiektywni? O tym wszystkim dyskutować będą blogerzy piszący o książkach, którzy spotkają się w sali seminaryjnej nr 4 w sobotę, 8 września 2012 o godzinie 12:45. Wstęp wolny, każdy głos w dyskusji – ważny i cenny.

Kobiety w literaturze – i o literaturze
Po zakończeniu spotkania blogerów, o godzinie 14:00, w sali nr 2 spotkają się popularne autorki, by dyskutować i opowiadać o kobietach w literaturze. W panelowej dyskusji udział wezmą Maria Ulatowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska Jolanta Kwiatkowska, Anna Pasikowska i Agnieszka Krawczyk. Wstęp, oczywiście, wolny.

Spotkania z autorami
Na zaproszenie redakcji serwisu do Spodka przyjadą znakomici autorzy:
Jolanta Kwiatkowska, autorka m.in. Przewrotności dobra i Pułapki Nowego Roku
Anna Pasikowska, autorka m.in. Pałacu z lusterkami
Ewa Bauer, autorka m.in. W nadziei na lepsze jutro
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka m.in. Cukierni pod Amorem
Agnieszka Gil, autorka Herbaty z jaśminem
Olga Rudnicka, autorka m.in. Cichego wielbiciela i Zacisza 13
Maria Ulatowska, autorka m.in. Pensjonatu Sosnówka i Przypadków pani Eustaszyny
Anna Fryczkowska, autorka m.in. powieści Kobieta bez twarzy i Starsza pani wnika
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, autorka m.in. Upalnego lata Marianny i Ucieczki znad rozlewiska
Grzegorz Kozera, autor Drogi do Tarvisio
Agnieszka Lingas-Łoniewska, autorka m.in. W zapomnieniu oraz Szóstego
Agnieszka Krawczyk, autorka m.in. Morderstwa niedoskonałego i Dziewczyny z aniołem
Karolina Wojda, autorka powieści Feniks
Adam Maniura, autor A mogłem zostać kardynałem! i Ale faza! Życie pod napięciem
Marian Nocoń, autor książki Wszystko się zmienia
Barbara Gruszka-Zych, poetka

PODSTAWOWE INFORMACJE TARGOWE

Godziny otwarcia Targów:
7 września 2012 (piątek) – 10:00 – 17:00
8 września 2012 (sobota) – 10:00 – 18:00
9 wrzesnia 2012 (niedziela) – 10:00 – 16:00

Bilety wstępu: 7 zł – normalny, 5 zł – ulgowy*, 20 zł rodzinny**, 3 zł grupowy***
* ulgowy – dla młodzieży uczącej się i studentów, po okazaniu ważnej legitymacji
** rodzinny – max. 2 dorosłych i 3 dzieci
*** grupowy dla wszystkich osób z grup zorganizowanych – powyżej 20 osób
Wstęp wolny: dzieci poniżej 7 roku życia oraz bibliotekarze po dokonaniu rejestracji on-line

Lokalizacja Targów:
Hala Widowiskowo-Sportowa „SPODEK” w Katowicach
Al. Korfantego 35, Katowice

Organizatorami trzydniowego święta miłośników książek są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski oraz Expo Silesia sp. z o.o.

Pełny program Targów
Wydarzenia towarzyszące

 
Wesprzyj nas