Redakcja Magazynu Dobre Książki obejmuje patronatami medialnymi książki oraz wydarzenia ze świata literatury.

W ramach patronatu medialnego nad książką możliwe jest:

– opublikowanie zapowiedzi książki wraz z fragmentem w portalu dobreksiazkimag.pl
– opublikowanie artykułu dotyczącego książki (recenzja, wywiad z autorem lub inny materiał dziennikarski)
– zrealizowanie konkursu promującego książkę
– publikacja banerów reklamowych promujących książkę

Dobór świadczeń patronackich uzgadniany jest indywidualnie dla każdego tytułu/wydarzenia zgłoszonego przez wydawcę/organizatora do objęcia patronatem medialnym przez redakcję Magazynu Dobre Książki.

Patronatem medialnym dla książki staramy się wyróżniać najciekawsze tytuły w danym gatunku literackim, dlatego też nasi dziennikarze dokładnie czytają wszystkie nadesłane propozycje. Nie obejmujemy książek patronatami w ciemno, rekomendujemy naszym czytelnikom tylko to, co do czego jesteśmy pewni, że ich nie rozczaruje.

Dziennie otrzymujemy od kilku do kilkunastu propozycji patronatów nad książkami, dlatego bardzo prosimy o czas na odpowiedź – potrzebujemy około 2-3 miesięcy na rozpatrzenie propozycji. Zwykle zapoznajemy się z tekstem na etapie szczotek lub innej formy próbnego wydruku. Jeżeli termin na rozpatrzenie propozycji jest krótszy, prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem redakcji, by ustalić czy dziennikarz zajmujący się gatunkiem literatury, do którego książka się zalicza, zdąży się z nią zapoznać na czas.

Propozycje patronackie prosimy nadsyłać na adres: redakcja@dobreksiazkimag.pl