Aż 1000 złotych honorarium otrzyma poeta, którego utwór zwycięży w konkursie na wiersz o Pałacu Potockich.

Codziennie wieczorem na ścianie Pałacu Potockich przy ulicy Brackiej w Krakowie wyświetlana jest poezja. To „Wiersze na murach” – projekt, który już od szesnastu lat towarzyszy krakowianom i gościom odwiedzającym miasto, dzieło portalu poetyckiego Emultipoetry.

W tym roku portal należący do Fundacji Poemat wraz z Małopolskim Instytutem Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Poetycki maj ‒ konkurs na wiersz o Pałacu Potockich”, w którym główna nagroda to aż 1000 zł. Otrzyma ją autor najlepszego utworu poświęconego Pałacowi Potockich. Zwycięzcę wyłoni Jury, które wybierze łącznie 31 wierszy. Każdy z nich przez jeden dzień maja wyświetlany będzie na fasadzie kamienicy Potockich.

Do udziału w konkursie można zgłosić się za pośrednictwem formularza internetowego zamieszczonego pod adresem http://www.emultipoetry.eu/pl/game/#rungame.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia od 1 do 15 kwietnia 2019, a każdy autor może zgłosić maksymalnie pięć utworów. „Teksty muszą spełniać wymogi formalne akcji „Wiersze na murach”, czyli składać się maksymalnie z 5 wersów, a każdy wers powinien zawierać najwyżej 30 z znaków ze spacjami, oraz respektować wymogi regulaminu serwisu Emultipoetry.eu, a przede wszystkim być efektem własnej twórczości i nie naruszać cudzych praw autorskich” – zaznaczają organizatorzy. Wanda Pawlik

 

 
Wesprzyj nas