„Strefy cyberwojny” to wciąż bardzo niepełna próba inwentaryzacji zagrożeń i pułapek, w które wpadamy. To również próba odpowiedzi na pytanie, do jakiego stopnia „demiurgowie” mają wpływ na nasze opinie czy wybory, nie tylko polityczne.

Nie musimy wiedzieć dokładnie, jak działają skomplikowane narzędzia internetowe. Wydaje się jednak, że powinniśmy mieć świadomość tego, jak wpływają na nasze życie i jak nas zmieniają. Tymczasem wielu z nas, stając w obliczu cyfrowego świata, nieraz zachowuje się jak małpa siedząca przed lustrem.

Nikt nie oczekuje, że będzie wiedziała, iż ma do czynienia z jednym z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji ani że wymogi środowiskowe zmusiły producentów do rezygnacji z tetratlenku triołowiu na rzecz napylania próżniowego glinem. Istota obdarzona rozumem powinna jednak, patrząc w lustro, wiedzieć, co w nim widzi, i umieć rozpoznać, czy obraz nie został zniekształcony.


Dla naszych czytelników mamy do rozdania pięć egzemplarzy książki “Strefy cyberwojny” ufundowanych przez wydawnictwo Oficyna 4eM.

Jak zdobyć książkę?


1. Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu fragmentu książki umieszczonego w naszym portalu i odnalezieniu w nim odpowiedzi na pytanie:

Kto był jednym z założycieli ThinkTank Learning?

Fragment książki znajduje się pod poniższym linkiem: “Strefy cyberwojny”

2. Laureatów konkursu wyłoni redakcyjne jury spośród maili nadesłanych na adres:
konkurs@dobreksiazkimag.pl
zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

3. W tytule maila prosimy podać hasło “Strefy cyberwojny” abyśmy wiedzieli jakiego konkursu zgłoszenie dotyczy.

4. W treści maila proszę podać:
– odpowiedź na pytanie konkursowe
– imię i nazwisko
– adres, na który prześlemy książki w razie wygranej

5. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 grudnia 2018 o godz 23:00
Rozstrzygnięcie konkursu 23 grudnia 2018 po godz. 8:00

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w postaci aktualizacji na niniejszej stronie, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.


KONKURS ZAKOŃCZONY – WYNIKI

AKTUALIZACJA – 23 grudnia 2018, godz. 12:00

Spośród wszystkich maili zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe wyłoniliśmy osoby, które otrzymają książkę “Strefy cyberwojny”. Oto one:

Piotr Krawczyk
Joanna Lisowska
Magda Tarczyńska
Łukasz Janiszewski
Natalia Jankowiak

Laureatom gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe:

Steven Ma

Na konkurs wpłynęło 337 prawidłowych odpowiedzi.

Ogólny Regulamin Konkursów Książkowych Magazynu Dobre Książki