ROWLING - Trafny wybórPierwsza ogólnopolska dyskusja o książce Trafny wybór – pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych – odbędzie się 12 grudnia 2012 roku o godz. 18.00 w całej Polsce.

W stu pięćdziesięciu Dyskusyjnych Klubach Książki w całej Polsce jednego dnia o tej samej porze odbędą się dyskusje o najnowszej powieści J.K. Rowling. Trafny wybór, przez krytyków okrzyknięty wielką powieścią o małym miasteczku, trafił do klubów jeszcze przed premierą i to ich członkowie przeczytali tę książkę jako pierwsi w Polsce.

W Polsce Dyskusyjne Kluby Książki działają od 5 lat i nieustannie ich przybywa. W dużych i małych miastach już od miesiąca trwają przygotowania do wielkiej dyskusji. To nie tylko sposób na promocję czytelnictwa, DKK postanowiły równocześnie wykorzystać niecodzienną okazję i wspólnie zaprosić J.K. Rowling do Polski. Zdjęcia, fragmenty dyskusji i krótka historia klubów złożą się na zaproszenie, jakiego autorka Trafnego wyboru chyba jeszcze nie otrzymała.

– Do akcji “Zaproś J. Rowling do swojego DKK” zgłosiły się Kluby spoza Krakowa. Decydowała kolejność zgłoszenia i deklaracja, że spotkanie zorganizowane zostanie dokładnie 12 grudnia o godz. 18:00. Nie wszystkie Kluby były w stanie spełnić ten warunek, dlatego do akcji ostatecznie przyłączyły się Kluby:
DKK Galeria w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie, DKK w Filii Poręba Spytkowska, PiMBP w Brzesku, DKK w Bibliotece Gminy Krynica-Zdrój, DKK w MBP w Krzeszowicach, DKK w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, DKK w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. W Dyskusjach uczestniczyć będą klubowicze, którzy zapoznali się z treścią książki. Po 3-4 egzemplarze książki na każdy klub dostarczyło Wydawnictwo – mówi Elżbieta Skrzydlewska, koordynator wojewódzki Dyskusyjnych Klubów Książki. (oprac. B)

 
Wesprzyj nas