„Kot w pralce” to zbiór felietonów Jerzego Iwaszkiewicza, autora m.in. kultowej rubryki „Salony” ukazującej się od ponad 10 lat w dwutygodniku „Viva!”. Książka to porywająca kronika wydarzeń świata show biznesu, zahaczająca o środowisko polityków i artystów obecnego jak i ubiegłego stulecia. Jerzy Iwaszkiewicz z sentymentem i dowcipem opisuje stare czasy i wydarzenia z nimi związane.

Jerzy Iwaszkiewicz - Kot w pralce„Czy tego chciał czy nie , stał się kronikarzem III, a nawet i IV RP. Dorastający polski świat show- biznesu i tragikomiczne środowisko polityczne (…) obserwuje z wdziękiem z piedestału wieku, doświadczenia i tego, kogo już widział, znał, przeżył.” – komentuje Katarzyna Przybyszewska, redaktor naczelna dwutygodnika „VIVA!”.

A tak o książce pisze autor jej wstępu, Janusz Głowacki: „Salony to ironiczno-nostalgiczna i polityczno- artystyczna kronika wzlotów i upadków, blasków i nędz naszej rodzimej nadwiślańskiej elity. To opowieść o gwiazdach i gwiazdólkach, rodzącej się dzikiej próżności i odchodzących przyjaciołach.”

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Edipresse Polska SA, premiera: 7 listopada

Jerzy Iwaszkiewicz: znany dziennikarz i felietonista, bywalec warszawskich salonów. Zapalony narciarz i żeglarz. Wielokrotny zwycięzca Narciarskich Mistrzostw Dziennikarzy. Ukończył polonistykę na UW. W 1952 roku rozpoczął pracę w „Głosie Pracy”. Potem pisał felietony „Samo życie” do „Ekspresu Wieczornego”. W połowie lat 70. przeszedł do „Sportowca”. Był pomysłodawcą „Motoexpressu”.
W latach 1985-1991, razem z Januszem Kosińskim, Jackiem Olszewskim i Markiem Wilhelmim prowadził w programie III Polskiego Radia audycję „Winien i ma”. Pracował też dla magazynu motoryzacyjnego „Wrzuć Trójkę”. Jest autorem opowiadania na kanwie którego nakręcono odcinek 8 serialu 07 zgłoś się „Dlaczego pan zabił moją mamę?”. Przez 10 lat prowadził magazyn „Auto” w TVP2. W tym samym czasie był też autorem kroniki towarzyskiej w miesięczniku „Sukces”. Od ponad 10 lat pisze „Salony Jerzego Iwaszkiewicza” do dwutygodnika „Viva!”. Od 8 maja 2010 r. jest również komentatorem programu „Szkło kontaktowe” w TVN24.

 

 

 
Wesprzyj nas