Biblioteczka w miejscu, gdzie trzeba zaczekać z dzieckiem dłuższą chwilę, czy to dobry pomysł? Naszym zdaniem tak! Znaleźliśmy taką na lotnisku Kraków Airport w Balicach.

Samoobsługowy regał z książkami pojawił się na początku grudnia w hali odlotów na lotnisku Kraków Airport w Balicach. W biblioteczce znalazły się przede wszystkim książki dla dzieci, gdyż to właśnie im najtrudniej jest znieść czas oczekiwania na samolot, jednak na półkach również dorośli znajdą coś dla siebie.

– Czytanie książek to znakomita czynność relaksująca, zwłaszcza przed odlotem – powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport podczas otwarcia biblioteczki. – Możemy poczuć radość z kontaktu z literaturą piękną, wrócić do marzeń o wspaniałych podróżach i cieszyć się swobodą, którą daje nam zwiedzanie całego świata. Dziękuję wszystkim państwu, którzy przyczynili się do powstania odlotowej biblioteki – dodał.

„Odlotowa biblioteka” posiada w swoich zbiorach tytuły w języku polskim oraz w językach obcych. Książki na biblioteczny regał przekazała Biblioteka Kraków współpracująca z Centrum Edukacji Lotniczej oraz dziewięć krakowskich konsulatów, współpracujących od 2019 roku z Willą Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. To dzięki nim pasażerowie będą mogli poczytać czekając na swój samolot.

W uroczystości otwarcia biblioteczki wzięli udział: Tibor Gerencsér – Konsul Generalny Węgier, Michael Groß – Konsul Niemiec oraz Radosław Włoszek – prezes zarządu Kraków Airport, Agnieszka Staniszewska-Mól – dyrektor Biblioteki Kraków, Dominika Kasprowicz – dyrektor Instytutu Kultury Willa Decjusza oraz Jolanta Rokosz – Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Nikodem Maraszkiewicz

 

 
Wesprzyj nas