“Noc księgarń” – wydarzenie mające na celu promocję czytelnictwa odbędzie się w tym roku w 155 księgarniach z 55 polskich miast. To już czwarta edycja tego nietypowego święta literatury.

Chodzi o szczególną atmosferę – nieco tajemnicy, szczypta jesiennej melancholii, ciepłe światło sączące się z księgarnianych okien – to właśnie na niej bazuje idea “Nocy księgarń”, podczas której większość wydarzeń odbywa się o zmierzchu. A odbywają się one przede wszystkim w księgarniach kameralnych i to właśnie na nie skierowana jest cała uwaga uczestników. Organizatorzy chcą im przekazać, że to wciąż świetne miejsca, zajmujące się nie tylko sprzedażą książek, ale będące często również lokalnymi centrami kultury i miejscami, gdzie przy różnych okazjach spotykają się ludzie kochający czytać. Tego na pewno nikomu nie da kupowanie książek przez internet.

W tym roku aż 155 księgarń z 55 polskich miast znalazło się w programie “Nocy księgarń”. W piątek 7 października odbywać się w nich będą różnorodne wydarzenia: spotkania z pisarzami, wykłady, występy, debaty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także kiermasze, podczas których będzie można zakupić książki w specjalnych cenach. W przedsięwzięcie włączyły się zarówno księgarnie z dużych miast, jak i małych. Ich pełna lista wraz ze szczegółowym programem wydarzeń znajduje się na stronie www.nocksiegarn.pl

Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN).Wanda Pawlik

 

 
Wesprzyj nas