Woda we wszystkich postaciach ma kluczowe znaczenie dla naszego życia, bo woda to życie. Ta książka zawiera wszystko, co dzieci powinny wiedzieć o wodzie


Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?

Na te i wiele innych pytań płynnie i przekonująco odpowiada Susanne Orosz. Autorka w osiemnastu ciekawych historiach ukazała różne zagadnienia związane z wodą.

Celem publikacji jest pobudzenie zainteresowania problematyką wody i przekazanie informacji w pouczającej, ale lekkiej formie. Opowieści zawarte w tej wartościowej książce pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości.

Towarzysząc głównym bohaterom w ich przygodach, dzieci będą między innymi: razem z Sarą zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczą się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha.

Daj się ponieść nurtowi tych opowieści!

Susanne Orosz – badaczka, odkrywczyni, ogrodniczka i podróżniczka. Uwielbia przygody i posiada czarny pas w aikido. Pracowała jako scenarzystka przy produkcjach filmowych i telewizyjnych. W związku z rosnącym zainteresowaniem opowiadania fikcyjnych historii podjęła naukę w Mediaschool Hamburg, specjalizującej się w pisaniu scenariuszy. Po ukończeniu szkoły została pisarką, prowadzi także warsztaty pisarskie dla dzieci i dorosłych.

Susanne Orosz
Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą
Przekład: Ewa Kochanowska
Wydawnictwo ToTamto/Czarna Owca
Premiera: 13 lipca 2022
 
 


 
Wesprzyj nas