W książce „Polska międzywojenna” można zobaczyć miejsca i obiekty zachowane już tylko na zdjęciach. Publikacja, podzielona na kilka sekcji, portretuje różne obszary życia w tytułowych czasach.

Starannie dopracowany album, zawierający prócz zdjęć także część opisową, przenosi czytelników w czasie do okresu II Rzeczypospolitej, gdy kraj – nareszcie wolny, rozwijał się intensywnie na wielu płaszczyznach. Ukazuje więc „Polska międzywojenna” społeczeństwo tamtego okresu, ludzi realizujących się w różnych obszarach życia społecznego: jest tutaj polityka, architektura i urbanistyka, szeroko pojęta gospodarka, kultura, a nawet uchwycona przy różnych okazjach moda tamtych czasów – od ulicznej po wykwintną, widywaną podczas eleganckich wydarzeń.

To bogactwo wątków zostało uporządkowane przez autorów książki w kilku sekcjach tematycznych. Ujęte w nich kolekcje zdjęć pochodzą z kilku źródeł, w tym ze zbiorów prywatnych, dzięki czemu czytelnik ma okazję zapoznania się z fotografiami, pośród których część nie jest dostępna w żaden inny sposób.

Zaciekawiają szczególnie zdjęcia budynków, wsi, a nawet miast, które na przestrzeni dekad z różnych powodów znikały z mapy Polski. Kilka z nich prezentujemy w poniższym nagraniu zrealizowanym na podstawie informacji zawartych w książce. Zapraszamy do obejrzenia.Mateusz Zwoliński

 

 
Wesprzyj nas