Postać Rekinka, będącego bohaterem książeczek wydanych niedawno w Polsce, została spopularyzowana dzięki piosence z wideoklipem „Baby Shark Dance”. Ten utwór jest obecnie najpopularniejszym filmem w całej historii serwisu YouTube.


Baby Shark
Teraz, wydaniem książek, których bohaterem jest Rekinek i jego liczna podwodna rodzina inauguruje szeroką ofertę z kategorii publikacji dla dzieci Wydawnictwo Słowne Młode (do tej pory wydające pod nazwą Burda Książki). Do księgarń trafiło właśnie pięć książeczek z serii „Baby Shark”: Kolory w oceanie, Czerwony Kapturek, Myj łapki, mały rekinie, Podwodna orkiestra i Rekinia policja. Serię tych starannie opracowanych, pięknie wydanych książek uzupełnia Moja pierwsza kolorowanka.

Książki wydane w twardej, poza treścią, zachęcającą do wspólnego czytania, zawierają także zadanie do wykonania dla dziecka. Najlepiej, gdyby wykonało je samodzielnie. I najprawdopodobniej uda mu się to… śpiewająco.

W książkach na samym początku zaprezentowano całą wielopokoleniową rekinią rodzinę z rodzicami i dziadkami Rekinka.
Do galerii postaci dołączają przyjaciele z wodnego świata, którzy w danej książce odegrają swoją rolę.
Będą zatem na przykład Siostry Kałamarnice, które spotkają się z rekinią policją, i Rybi Dyrygent podwodnej orkiestry wraz z Primadonną obdarzoną pięknym głosem. Przecież w bajkach nawet ryby potrafią mówić!
Książka Myj łapki, mały rekinie z pewnością przyda się przy nauce samodzielnego mycia rąk. Na pewno wszystko pójdzie wtedy śpiewająco! Dosłownie!

A co do kolorowanki: poza świetnym uzupełnieniem, jakie stanowi dla książki Kolory w oceanie ma znaczące walory edukacyjne. Umieszczone w niej w postaci odrębnej wkładki duże, bezpieczne naklejki mogą służyć jako ściągawka kolorystyczna. Praca z tą książeczką to świetne ćwiczenie motoryki małej, koordynacji ręka-oko i, oczywiście doskonalenie rozpoznawania kolorów.

 

Kolory w oceanie


Rekinek Baby Shark ma dziś zmartwienie – fotografie w jego albumie całkiem wyblakły! Na szczęście maluch wpada na pewien pomysł, dzięki któremu będzie mógł przywrócić kolory wspomnieniom. Dzięki tej książeczce dzieci poznają mieszkańców oceanu i utrwalą nazwy kolorów. Bohater znany z kultowej piosenki dla dzieci, wyraziste ilustracje i ciepły, dostosowany do wieku tekst sprawiają, że książeczki Baby Shark staną się początkiem wielkiej przygody z czytaniem. Du, du, du!

 

Czerwony Kapturek


Rekinek Baby Shark wybiera się w podróż przez ocean, by odwiedzić Babcię Rekin. Dołącz do niego! Zainspirowana piosenką Baby Shark oraz opowieścią o Czerwonym Kapturku historia pokazuje maluchom, jak radzić sobie z lękiem z pomocą śpiewu i przyjaciół. Dostosowane do najmłodszych czytelników teksty i wyraziste, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami sprawią, że każde dziecko pokocha czytanie. Na końcu każdej książeczki z serii Baby Shark znajduje się również proste zadanie związane z czytaną wcześniej historią. Du, du, du!

 

Myj łapki, mały rekinie


Małe dzieci chętnie uczą się codziennych czynności – zwłaszcza w towarzystwie ulubionych bohaterów. W tej książce dziecko znajdzie opartą na popularnej piosence Baby Shark rymowankę o myciu rąk i zasadach higieny, o których warto pamiętać zwłaszcza w żłobku czy przedszkolu. Wpadający w ucho tekst i urocze, kolorowe ilustracje to gwarancja dobrej zabawy, a także efektywna nauka dobrych nawyków. Na końcu znajduje się krótka, ilustrowana instrukcja mycia rąk. Czyste rączki to podstawa, du, du, du!

 

Podwodna orkiestra


W tej ciepłej, zabawnej historii mieszkańcy oceanu wybierają się na koncert rekiniej orkiestry. Okazuje się jednak, że gwiazda wieczoru straciła głos! Co zrobi Rekinek? Dostosowany do wieku tekst oraz pełne humoru, wyraziste ilustracje z ulubionymi bohaterami to gwarancja dobrej zabawy. Dzięki książeczkom Baby Shark dzieci pokochają czytanie. Du, du, du!

 

Rekinia policja


Uwielbiany przez dzieci, rodziców i nauczycieli Baby Shark zaprasza do wspólnej zabawy w policję! Ciekawy wszystkiego, co dzieje się pod wodą rekinek chętnie pomoże morskim stworzeniom w tarapatach. Ciepły, zabawny tekst i kolorowe ilustracje z bohaterami ulubionej piosenki zachęcą dzieci do czytania książeczki, zapewniając miłe chwile całej rodzinie. Po skończonej przygodzie dziecko będzie mogło narysować własne medale dla najlepszych rekinich policjantów. Du, du, du!

 
Autorzy: Smart Study
Baby Shark
Kolory w oceanie, Czerwony Kapturek, Myj łapki, mały rekinie, Podwodna orkiestra, Rekinia policja

Przekład: Oliwia Rums-Ziemiec
Wydawnictwo Słowne
Premiera: 24 marca 2021
 

konkurs

 

Autorzy: Smart Study
Baby Shark – Czerwony Kapturek
Przekład: Oliwia Rums-Ziemiec
Wydawnictwo Słowne
Premiera: 24 marca 2021
 
 

 
Wesprzyj nas