Spektakularne zdjęcia opatrzone wyjaśnieniami fachowców pozwalają zrozumieć meandry sztuki Egiptu i poznać historię tego państwa.

Wydawnictwo Arkady pośród swojej bogatej oferty ma coś także dla miłośników Starożytnego Egiptu. Książka „Egipt. Sztuka, historia, cywilizacja” to obszerne kompendium obejmujące takie dziedziny jak rytuały, życie codzienne na przestrzeni kolejnych dynastii, wierzenia, a także dzieła stworzone przez Egipcjan zarówno na polu architektury, malarstwa czy rzeźby jak i literatury.

Bardzo wiele informacji zawartych w książce dotyczy stosunków społecznych w państwie co ułatwia zrozumienie ról jakie odgrywali ludzie poszczególnych profesji. Nie pominięto też aspektów związanych z historią kraju zarówno u jego zarania jak i w latach europejskiej ekspansji na Egipt. Opisy – fachowe i wyczerpujące, zredagowano w sposób przystępny oraz zilustrowano wielką ilością fotografii, rysunków, rycin i schematów, które pozwalają bez trudu przyswoić i zapamiętać zgromadzone dane. (O)

Egipt – Sztuka, historia, cywilizacja
Maria Cristina Guidotti, Valeria Cortese
Wydawnictwo Arkady 2008

 
Wesprzyj nas