W Katowicach seniorzy mogą liczyć na dostarczenie bibliotecznych książek pod same drzwi. To ułatwienie dla osób starszych w ramach akcji „Srebrna Książka” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

 

Srebrna Książka

 

Specjalnym książkobusem dojadą do katowickich seniorów książki zamówione przez nich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Wszystko to w ramach akcji “Srebrna Książka” organizowanej przez tę bibliotekę we współpracy z Miastem Katowice, będącej rozszerzeniem dotychczasowej usługi “Książka na telefon”.

Srebrna KsiążkaDzięki tej inicjatywie osoby, które samodzielnie nie mogą wybrać się do biblioteki, nie zostaną wykluczone z możliwości wypożyczania książek. Dowiezie je bibliotekarz, pan Sławomir Hordejuk, oznakowanym bibliotecznym samochodem. Wystarczy, że osoba zainteresowana, zapisana do biblioteki, zadzwoni pod numer telefonu +48 502 28 88 28, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 i powie, jakie książki chciałaby przeczytać. Jest możliwe też oczywiście uzyskanie książkowych rekomendacji od bibliotekarza, tak, jak ma to miejsce w przypadku stacjonarnych wypożyczeń.

Pierwsze dostawy w ramach “Srebrnej Książki” zbiegły się w tym roku z sierpniowymi upałami, dzięki czemu stały się bardzo dużym ułatwieniem dla osób, które ze względu na wysokie temperatury nie mogły wybrać się do biblioteki. Akcja wychodzi też naprzeciw obawom związanym z epidemią COVID-19, w wyniku których część osób starszych woli pozostać w domach – a książki, jak deklaruje biblioteka, dostarczane są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dotyczy on zarówno wypożyczeń, jak i zwrotów. Wanda Pawlik

Książki dostarczane są pod wskazany adres bezpłatnie. Pełny regulamin akcji znajduje się na stronie biblioteki pod linkiem: https://mbp.katowice.pl/regulamin-akcji-srebrna-ksiazka

Zdjęcia: Antonina Szymitowska, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

 

 
Wesprzyj nas