Dla naszych czytelników mamy do rozdania zestaw ufundowany przez firmę ARTA TECH, polskiego producenta czytników książek elektronicznych.

W skład zestawu wchodzą:
– czytnik inkBOOK Prime HD,
– etui Yoga,
– kod dostępu do serwisu Legimi, umożliwiający bezpłatny dostęp przez 60 dni do kilkudziesięciu tysięcy ebooków,
– kod dostępu do serwisu Empik GO, umożliwiający bezpłatny dostęp przez 30 dni do 25 tysięcy ebooków,

inkBOOK Prime HD to nowoczesny, ergonomiczny i funkcjonalny czytnik ebooków. Dotykowy sześciocalowy ekran wykonany w technologii E Ink znakomicie odwzorowywuje kartkę papieru, a regulacja natężenia i barwy doświetlenia sprawiają, że czytnik wyróżnia się wyraźnym i ostrym obrazem, który pozwala na wygodne czytanie książek, przeglądanie ilustracji czy też czytanie komiksów i e-gazet.

Dedykowane do czytnika inkBOOK Prime HD etui Yoga zabezpieczy Twój czytnik przed zadrapaniem lub uszkodzeniem, a elastyczna klapka etui może służyć jako stojak.

Więcej informacji o czytnikach inkBOOK znajduje się tutaj.

Jak zdobyć nagrodę?


Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie:

Książka tradycyjna czy elektroniczna?

Pośród odpowiedzi nadesłanych na adres mailowy oraz umieszczonych w komentarzach pod wpisem dotyczącym konkursu na stronie Dobre Książki na FB redakcyjne jury wybierze odpowiedź, której autorka/autor otrzyma nagrodę opisaną powyżej.

Adres mailowy: konkurs@dobreksiazkimag.pl
W tytule maila prosimy podać hasło “inkBOOK” abyśmy wiedzieli jakiego konkursu zgłoszenie dotyczy.

W treści maila proszę podać:
– odpowiedź na pytanie konkursowe
– imię i nazwisko (opublikujemy je wraz ze zwycięską odpowiedzią)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 kwietnia 2020 o godz 23:00
Rozstrzygnięcie konkursu 6 kwietnia 2020

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w postaci aktualizacji na niniejszej stronie, a zwycięzca zostanie powiadomiony drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.

KONKURS ZAKOŃCZONY – WYNIKI

AKTUALIZACJA – 6 kwietnia 2020, godz. 21:00

Spośród wszystkich otrzymanych maili z odpowiedziami na pytanie konkursowe i komentarzy zamieszczonych pod postem na stronie Dobre Książki na FB po długim namyśle wybraliśmy laureata konkursu. Został nim:

Sebastian Mazurek

Laureatowi gratulujemy!

Na konkurs wpłynęły 272 zgłoszenia drogą mailową i w komentarzach na podstronie konkursu w portalu oraz 113 komentarzy pod postem na FB.


A oto wybrana, nagrodzona, odpowiedź:

Od kilku lat trwa debata, co lepsze: książka papierowa czy czytnik. Sytuacja jako żywo przypomina dyskusje sprzed lat: kino czy telewizja, telewizja czy filmowe serwisy internetowe, czy kina upadną wraz z rozwojem telewizji czy internet wyprze telewizję.

I tak jak poprzednio, nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Ilu czytelników – tyle opinii. Dla jednych ważne będą szelest kartek, zapach papieru i farby drukarskiej, ciężar tomu, precyzja edytorska i drukarska, dla innych natomiast – dostępność ebooków, mobilność, mała waga czytników, coraz wyższa jakość ekranów, łatwe podróżowanie z ulubionymi tytułami, prosty dostęp do nieograniczonych zasobów internetu, wykorzystanie w pracy – możliwość robienia notatek “na marginesie” czy wstawianie linków do innych źródeł.

Dla rozwoju czytelnictwa wśród młodych osób, przyzwyczajonych do wszechobecnej elektroniki, smartfonów, usług online i internetowych aplikacji – szansą byłoby postawienie na ebooki – większa dostępność czytników w rozsądnej cenie, promocje, obniżki cen, kreowanie mody na elektroczytanie.

Są jednak sytuacje, gdy książka papierowa jest niezastąpiona – albumy, książki o sztuce, atlasy, niektóre podręczniki wymagające precyzyjnych czytelnych ilustracji, edytorsko znakomite, świetnie wydrukowane, pachnące niczym książki znane z dzieciństwa.

Czy warto jednak ścinać drzewa na książki, które nie są tego warte? Jednorazowe, często porzucane w trakcie czytania, wtórne, takie sobie, mierne czy wręcz grafomańskie. Dla zapoznania się z ich treścią i podjęcie decyzji o dalszym czytaniu albo zakupie wersji papierowej – ebook w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że wiele z tych dzieł bynajmniej nie pachną i nie stanowią źródła doznań estetycznych. Drukowane na kiepskim papierze, w taniej drukarni, z brzydkimi okładkami, szybko rozpadające się w trakcie czytania – nie są marzeniem bibliofila.

Zapewne przyjdą czasy, gdy standardem stanie się elektroczytanie a książki papierowe będą zarezerwowane dla dzieł szczególnych, wartych uwagi i przetrwania na wieki. Wszak ebook to mimo wszystko tylko chmura elektronów w ulotnej pamięci urządzenia, wystarczy dłuższy brak prądu, silny wiatr słoneczny, kataklizm na skalę planety, by dzieła nie posiadające “hard copy” przepadły na zawsze…


Ogólny Regulamin Konkursów Książkowych Magazynu Dobre Książki

 

 
Wesprzyj nas