Byeol-Madang Library to nowoczesna biblioteka, zasługująca na uwagę przede wszystkim dlatego, że znajduje się w miejscu, które z literaturą się nie kojarzy, a mianowicie w gmachu galerii handlowej.

 

Byeol-Madang Library

 

Futurystyczną bibliotekę Byeol-Madang w budynku galerii handlowej Starfield COEX Mall w Seulu otwarto w 2017 roku. Pomysł na to miejsce wiązał się z modernizacją obiektu zbudowanego w latach 1997-2000 i co zaskakujące – postawiono właśnie na książki. Co więcej, nie trafiły one do żadnego pozbawionego znaczenia zaułka, a zajęły centralne miejsce w Parnas Tower. Każdy kto tam się znajdzie, zobaczy olbrzymie wieże z półkami pełnymi książek i okalające je ruchome schody. Nie brakuje też miejsc siedzących i zacisznych zaułków, w których można zaszyć się z wypożyczoną książką.

Biblioteka oferuje czytelnikom ponad 50 000 tytułów książek w różnych językach. Przewagę stanowią oczywiście książki koreańskie, ale ze względu na licznych gości z całego świata, odwiedzających tę bibliotekę, przygotowano także wybór literatury zagranicznej. Wypożyczanie nie wiąże się z żadnymi formalnościami – wystarczy wziąć książkę z półki, usiąść i czytać. Można poprosić obsługę biblioteki o pomoc w znalezieniu konkretnego tytułu lub skorzystać z komputerów i samodzielnie przeszukać bazę. Większość z dostępnych książek można pobrać też jako e-book. Wszystko, co oferuje biblioteka, jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Miejsce to służy również za punkt spotkań z pisarzami i nawet w przypadku wizyt największych sław literatury tłok nie jest problemem. Na bieżąco odbywają się też w Byeol-Madang Library warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania klubów książki i inne wydarzenia powiązane z branżą wydawniczą. Biblioteka jest czynna we wszystkie dni tygodnia od 10:00 do 22:00. Wanda Pawlik

 

Byeol-Madang Library

 
Wesprzyj nas