Do 17 kwietnia 2020 można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. C. K. Norwida. To prestiżowe wyróżnienie zostanie przyznane w tym roku już po raz XIX najlepszym twórcom Mazowsza w kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr.

Najlepsi artyści Mazowsza

Nagroda im. C. K. Norwida ma już dziewiętnastoletnią historię. Została ustanowiona w 2001 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Przyznawana jest corocznie artystom tworzącym na Mazowszu w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr, za wybitne dzieło bądź kreację powstałe w roku poprzedzającym. Jej ideą jest jest przede wszystkim ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich – z pochodzenia lub wyboru – przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. Przez lata statuetki trafiły w ręce blisko 90 znakomitych pisarzy, artystów plastyków, muzyków, aktorów i reżyserów.

Do kogo trafi w tym roku? O tym przekonamy się w dniu rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida, a na razie, do 17 kwietnia można zgłaszać kandydatów do tego wyróżnienia. Służy do tego wniosek dostępny na stronie organizatora. Propozycje, oprócz wspomnianych wcześniej kategorii, mogą dotyczyć zgłoszenia do Nagrody „Dzieło życia” przyznawanej za całokształt twórczości.

Na laureatów czekają statuetki i nagrody pieniężne. Zwycięzca w danej kategorii otrzymuje statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł, laureat Nagrody „Dzieło życia” 30 tys. zł, a nominowani medal pamiątkowy i 5 tys. zł. Nikodem Maraszkiewicz

Szczegółowe informacje na temat nagrody i wzór wniosku o przyznanie nagrody dostępne są na stronie: norwid.mazovia.pl

 

 
Wesprzyj nas