„Imieniny Jana Kochanowskiego” czyli piknik literacki odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca w warszawskim Ogrodzie Krasińskich. Podczas wydarzenia pisarze spotkają się z czytelnikami, odbędzie się kiermasz książkowy, a na uczestników czekać będzie jeszcze wiele innych atrakcji.

Imieniny Jana Kochanowskiego 2018 - fot. mat. prasowe organizatora

Literacki piknik Biblioteki Narodowej pod hasłem „Imieniny Jana Kochanowskiego” to doroczne wydarzenie, które przyciąga do Ogrodu Krasińskich miłośników literatury. Jeden z jego najistotniejszych elementów to kiermasz, dający możliwość wyszukania książkowych perełek. Zachęca do tego kilkadziesiąt stoisk polskich wydawców, w tym specjalizujących się w książkach dla dzieci. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli też występy sceniczne.

Imieniny Jana Kochanowskiego 2018 - fot. mat. prasowe organizatora

Sednem wydarzenia i jego tegorocznym motywem przewodnim będzie natomiast twórczość i osoba Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Na pikniku zagości Marta Herling, która podzieli się z publicznością wspomnieniami z dzieciństwa spędzonego u boku ojca pisarza. Jak zapowiadają organizatorzy: postać autora „Innego świata” stanie się pretekstem do rozmowy z Joanną Bator i Iloną Wiśniewską o pisaniu daleko poza granicami Polski, a Stefan Chwin i Tadeusz Sobolewski opowiedzą, jakie to uczucie oddać w ręce czytelników swój dziennik. Podczas „Imienin Jana Kochanowskiego” będzie można również poznać fragmenty korespondencji Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Jerzego Giedroycia. Listy przeczyta Jarosław Gajewski, a porozmawiają o nich Włodzimierz Bolecki i Rafał Habielski.

Imieniny Jana Kochanowskiego 2018 - fot. mat. prasowe organizatora

W tym roku piknikowe wydarzenia rozgrywać się będą na trzech scenach. Zagości na nich proza, poezja i muzyka. Tej ostatniej szczególnie dużo będzie na finał imprezy: dla uczestników zagra Jazz Band Młynarski-Masecki, przewidziano nawet tańce. Intrygujący punkt tegorocznego programu to literacka poradnia „dla niezdecydowanych, nieczytających i tych, którzy już wszystko przeczytali”. Zaciekawieni? Jeśli tak, to rezerwujcie czas w sobotę 29.06 i przybywajcie do Warszawy. Nikodem Maraszkiewicz

Adres: Ogród Krasińskich znajduje się w Warszawie, jego granice wyznaczają: ulica Andersa, Świętojerska, plac Krasińskich, Długa i Bohaterów Getta.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Biblioteki Narodowej.

 

 
Wesprzyj nas