Ben Judah, autor książki „Nowi Londyńczycy” i tegoroczny finalista Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego spotka się z czytelnikami w Krakowie.

W reportażu społecznym „Nowi Londyńczycy” Ben Judah ukazał czytelnikom multikulturowe miasto przez pryzmat losów jego pojedynczych mieszkańców. Autor osobiście zanurzył się w ukrytym świecie imigrantów, poznał miejsca ich pobytu, aby możliwie jak najwierniej opisać życie osób, które opuściły swoje rodzinne kraje, by szukać szczęścia na Wyspach. Odwiedzał najbogatszych i najbiedniejszych, aby sporządzony przez niego portret współczesnej imigracji był jak najbliższy rzeczywistości. Najwięcej uwagi poświęcił nowym przybyszom masowo napływającym z Rumunii, Rosji, Ghany, Grenady, Somalii, Nigerii, Filipin, Polski, Litwy.

Jego drobiazgowo opracowana książka zwróciła uwagę jurorów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Ostatecznie wyróżnienie to trafiło w ręce Macieja Zaremby Bielawskiego, lecz już samo znalezienie się w ścisłym gronie nominowanych ma znacznie w przypadku tej prestiżowej nagrody w dziedzinie literatury faktu.

O swojej pracy nad książką Ben Judah opowie podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się w krakowskiej kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe (ul. Bracka 14) we wtorek 28 maja. Poprowadzi je Krzysztof Cieślik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Wstęp wolny.
Nikodem Maraszkiewicz

Ben Judah, Nowi Londyńczycy, Przekład: Barbara Gutowska-Nowak, Seria: Mundus, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Premiera: 15 marca 2018
 
Magazyn Dobre Książki objął publikację patronatem medialnym
 
 

 
Wesprzyj nas