Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybraliśmy pięć, które najbardziej nam się spodobały. Oto one:

Anna Trochimczyk

Anna Trochimczyk: Jadąc na majówkę zabrałam do pociągu bardzo wciągającą książkę “Czas przeszły” Lee Childa, wygraną w jakimś konkursie i czekającą “na swój dzień”. Książka wciągająca, bardzo ciekawe połączenie dwóch wątków: odkrywanie przeszłości rodziny oraz Patty i Schorty i ich „problemy”; jest romans, kasa, intryga, rozrywka. Czyta się bardzo przyjemnie i nawet nie wiem kiedy mi 600 km zleciało.

* * *

Oliwia Gut

Oliwia Gut: Mnie w tę ponurą majówkę wzięło na czytanie książki świątecznej Jaya Ashera pt. “Światło”. Książka ta opowiada o miłosnej historii nastolatków. Książki tego autora są godne polecenia, zwłaszcza polecam je nastolatkom. Asher pisze książki zazwyczaj o miłości, które poruszają, jak np. “13 powodów”. Moim zdaniem każdy nastolatek powinien przeczytać chociaż jedną książkę Jaya Ashera.

* * *

Katarzyna Neudek

Katarzyna Neudek: Ja pierwszego maja przeczytałam „Dorożkę nr 13” Xaviera de Montepina. O ile z początku przerażała ilość stron to szybko okazało się, że niepotrzebnie, książkę czyta się błyskawicznie. Akcja dzieje się w XIX wiecznym Paryżu, intryga goni intrygę, także nie da się przy niej ani przez chwilę nudzić. Mamy w niej szeroki wachlarz barwnych postaci począwszy od pospolitych łotrzyków, po bardziej wyrafinowanych zbrodniarzy a kończąc na dobrych poczciwych ludziach pomagających bezinteresownie ludziom w potrzebie i walczącym o dobre imię niesłusznie oskarżonego przed laty człowieka. Książka zawiera piękne czarno białe ilustracje. Książka daję wiarę, że dobro ze złem zawsze wygrywa i że nawet po 20 latach zbrodniarze nie mogą spać spokojnie, gdyż sprawiedliwość zawsze ich dosięgnie. Polecam wszystkim tę przyjemną wiktoriańską powieść.

* * *

Agata Szumiec

Agata Szumiec: “Czerń purpura” jest to wstrząsająca, opowieść oparta na faktach. Auschwitz do dziś pozostaje tematem tabu. To co tam się działo, to w jaki sposób autor to opisał, zapewne nie było niczym prostym dla niego, a dla mnie do przeczytania. Jest to mocna książka o brutalnej rzeczywistości i zapewne nie każdy będzie w stanie ją przeczytać. Książka zaskoczyła i urzekła mnie emocjami, a serce pękało na milion drobnych kawałeczków, poprzez okrucieństwo i upadlanie drugiego człowieka. Przy tym poruszając mnie dogłębnie, odkładana chwilami na bok, uspokajając emocje… Jest to dla mnie najlepsza książka roku 2019.

* * *

Weronika Budzyń

Weronika Budzyń:
My z Setkiem, leżąc na kocyku na plaży
Czytamy książkę, o której każdy marzy!
“Za zamkniętymi drzwiami” kryminał świetnie napisany!
B.A Paris trzyma w napięciu przez dzień cały!
Chciałabym znaleźć czas na zabawy
Ale nie mogę – ten thriller jest wspaniały!
Mój przyjaciel już się niecierpliwi –
‘No chodź pani, nie marnujmy tej chwili’
Gęsia skórka już wychodzi, słońce już zachodzi
A ja zaczytana, aż tu nagle noc nadchodzi..
Morał z tego jest taki – że gdy thriller jest ciekawy
Nie da rady nawet mój kompan stary!