„Cień Kilimandżaro” ma wszelkie walory predysponujące tą książkę na wielki przebój lata. Wartka, wielowątkowa akcja, zabawne dialogi, szczypta egzotyki i bohaterowie, których łatwo polubić bez wątpienia umilą wakacyjny czas wolny. Pozwolą pomarzyć – o wielkich podróżach i wielkiej miłości, a także wprawią czytelnika w pogodny nastrój.

Nierozliczona przeszłość rujnuje małżeństwo Tomasza. Jego żona, żyjąc w cieniu dawnej ukochanej czuje się rozgoryczona i szuka pocieszenia w ramionach kolegi z pracy. Dorastający syn przysparza problemów, a wszystko to na tle współczesnej Warszawy. Tytułowe Kilimandżaro będzie dla bohaterów dopiero celem, którego zdobycie ma uregulować trudną emocjonalnie sytuację w rodzinie. Czy wyjazd do Afryki rzeczywiście coś zmieni? O tym czytelnik musi się przekonać już sam, ale nie zaszkodzi wspomnieć, że będzie to dla niego dużą przyjemnością.

“Cień Kilimandżaro” napisany przez Sergiusza Pinkwarta i Agnieszkę Żukowską łączy elementy powieści obyczajowej i przygodowej. Znajdziemy w niej zarówno problematykę zawiłości w związkach czy relacji w pracy jak i zajmujące opisy podróży przez gorący kontynent – podróży nie tylko w poszukiwaniu wyzwań, ale i wgłąb siebie samego.

Napisaną lekko i zabawnie powieść czyta się jednym tchem, intryga wciąga, a rozdziały skonstruowano tak, by ukazując na przemian dwa główne wątki dodatkowo rozbudzały ciekawość. Z każdą kolejną stroną jest ciekawiej aż do zaskakującego finału. Zdecydowanie polecam! (WP)

Sergiusz Pinkwart, Agnieszka Żukowska
Cień Kilimandżaro
Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz 2010

 
Wesprzyj nas