Wyselekcjonowane książki poświęcone Bieszczadom, ich najpiękniejszym zakątkom, historii i zajmującym legendom zostaną zaprezentowane w specjalnej strefie „Bieszczady w Krakowie” podczas piątej edycji Targów Dizajnu „Kup se”.

Krakowskie Targi Dizajnu „Kup se” to wydarzenie gromadzące twórców i miłośników nowoczesnego rękodzieła rodem z Małopolski. Swoje produkty prezentują na nich twórcy elementów dekoracyjnych do wnętrz, biżuterii, mody czy naturalnych kosmetyków. W tym roku przewidziano również atrakcję, która z pewnością zainteresuje miłośników książek – to strefa „Bieszczady w Krakowie”, gdzie znajdą się między innymi najciekawsze publikacje z tego zakątka Polski.

Wystawimy książki podkarpackich wydawców, nowości wydawnicze, ale też i unikatowe już publikacje dotyczące Bieszczad i Łemkowszczyzny – mówi Marcin Rapta, właściciel Antykwariatu Podkarpackiego. – Bieszczady to nie tylko piękno gór, Solina i turystyczny szlak – to także historia, ciekawa lecz trudna, pełna piękna i największych dramatów – dodaje.

Opowiadają o nich między innymi książki wydawnictwa Carpathia, specjalizującego się w tematyce bieszczadzkiej, które będzie można obejrzeć i zakupić podczas Targów. Są pośród nich takie perełki jak „Z pamięci Bieszczadnika. Bieszczady w latach 1918-1939” Witolda Mołodyńskiego, „Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu” Andrzeja Potockiego czy ”Łemkowska odyseja” Andrzeja Priadka. Nie zabraknie też oczywiście przewodników, map i inspiracji dla tych osób, które zainteresowane są przede wszystkim bieszczadzką turystyką.
Wstęp wolny! Robert Wiśniewski

Informacje praktyczne:

Data: 06.10.2018
Otwarte w godzinach: 12:00-19:00
Miejsce: ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

 

 
Wesprzyj nas