W książce “Człowiek, który wspina się na drzewa” reportażysta i dokumentalista BBC pisze o pasji, odwadze i spełnianiu marzeń.

Jak to jest, znaleźć się na czubku figowca dusiciela na Borneo? Albo wisieć na linie w rynsztunku bojowym, aby sfilmować gniazdo harpii w Wenezueli? Albo wspinać się bez asekuracji w Kongu, żeby zobaczyć coś więcej niż słonie i goryle na dnie lasu? Albo spać w hamaku rozpiętym na wierzchołku eukaliptusa w Australii, ponad osiemdziesiąt metrów nad ziemią?

Dla Jamesa Aldreda wspinaczka po drzewach jest nie tylko profesją i źródłem utrzymania, ale i ogromną życiową pasją. Dorastał na skraju New Forest w południowej Anglii i już od wczesnego dzieciństwa uwielbiał przyrodę, szczególnie drzewa. Nic więc dziwnego, że zajął się arborystyką, a potem fotografią i filmem przyrodniczym, dołączając między innymi do ekip realizatorskich Davida Attenborough.

Dla naszych czytelników mamy do rozdania pięć egzemplarzy książki “Człowiek, który wspina się na drzewa” ufundowanych przez Dom Wydawniczy Rebis.

Jak zdobyć książkę?


1. Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu fragmentu książki umieszczonego w naszym portalu i odnalezieniu w nim odpowiedzi na pytanie:

Gdzie znajduje się najwyższy na Ziemi tropikalny las deszczowy?

Fragment książki znajduje się pod poniższym linkiem: “Człowiek, który wspina się na drzewa”

2. Laureatów konkursu wyłoni redakcyjne jury spośród maili nadesłanych na adres:
konkurs@dobreksiazkimag.pl
zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.

3. W tytule maila prosimy podać hasło “na drzewa” abyśmy wiedzieli jakiego konkursu zgłoszenie dotyczy.

4. W treści maila proszę podać:
– odpowiedź na pytanie konkursowe
– imię i nazwisko
– adres, na który prześlemy książki w razie wygranej

5. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 maja 2018 o godz 23:00
Rozstrzygnięcie konkursu 22 maja 2018 po godz. 8:00

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w postaci aktualizacji na niniejszej stronie, a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.

KONKURS ZAKOŃCZONY – WYNIKI

AKTUALIZACJA – 22 maja 2018, godz. 7:00

Spośród wszystkich maili zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe wyłoniliśmy osoby, które otrzymają książkę “Człowiek, który wspina się na drzewa”. Oto one:

Monika Jędrzejczyk
Bożena Karczewska
Konrad Piwoński
Paweł Kulczyński
Paulina Ostrowska

Laureatom gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe:

Na Borneo

Na konkurs wpłynęły 523 prawidłowe odpowiedzi.

Ogólny Regulamin Konkursów Książkowych Magazynu Dobre Książki