Daniel Silva, autor szpiegowskich bestsellerów po raz kolejny zabiera nas w niebezpieczne rejony, gdzie gra toczy się o najwyższe stawki. Międzynarodowi handlarze bronią, terroryści i agenci wywiadów stają do walki, gdzie stawką są duże pieniądze i życie wielu osób.

Książka miłośnikom i znawcom klasycznej literatury szpiegowskiej zapewni solidną porcję rozrywki. Wartka akcja, szczegółowe opisy miejsc, żywe i charakterystyczne postacie, zręcznie wplecione odnośniki do aktualnych realnych wydarzeń – to niewątpliwe zalety powieści. Sama akcja to klasyczne połączenie intryg wywiadowczych, knowań byłych agentów KGB, dostarczających rosyjską broń międzynarodowym terrorystom i ratowania świata przez konserwatora sztuki, jednocześnie agenta izraelskiego wywiadu.

W trakcie lektury nie sposób uniknąć porównań z klasycznymi powieściami gatunku i trzeba przyznać, że książka wytrzymuje tę konfrontację bez problemu. To dobra dawka literatury rozrywkowej, a dla wielbicieli powieści szpiegowskich i dzielnych agentów ratujących świat – lektura obowiązkowa. (TW)

Daniel Silva, „Reguły Moskwy”,
Wydawnictwo Muza 2010

 
Wesprzyj nas