Na XXI Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie wydawcy prezentują najważniejsze książkowe premiery tej jesieni. Jak co roku nie brakuje okazji do zdobycia autografu ulubionego pisarza, można też wziąć udział w wykładach i spotkaniach towarzyszących temu wydarzeniu.

Targi Książki w Krakowie 2017 - stoisko wydawnictwa In Rock / Vesper | Bartosz Zujewski prezentuje najnowszą premierę wydawnictwa

Fernando Pessoa, portugalski poeta i pisarz przysłużył się tegorocznym Targom Książki w Krakowie. Jego słowa: „Czytam i staję się wolny” stanowią motto XXI edycji tej imprezy, a organizatorzy zachęcają by dostrzegać w czytaniu możliwość nieograniczonego podróżowania, za pomocą wyobraźni pobudzanej przez literaturę, pomiędzy światami, których fizycznie nie moglibyśmy odwiedzić. Takich światów, ukrytych w zapisanych stronicach, przez cztery targowe dni przy ul. Galicyjskiej 9, będzie czekać na czytelników tysiące.

Targi Książki w Krakowie 2017 - Pan Poeta na stoisku wydawnictwa Prószyński

Gościem Honorowym tegorocznych Targów jest Francja, co oznacza dobrą okazję do zaznajomienia się z literaturą tego kraju. Wśród francuskojęzycznych gości znalazł się Eric-Emmanuel Schmitt, autor bestsellerowych powieści, co z pewnością ucieszy jego miłośników. Z pisarzem będzie się można spotkać w sobotę 28.10, będzie on obecny na Targach od godziny 10 do 14. To zresztą nie jedyna światowa gwiazda literatury popularnej, jaka zawitała w tym roku do Krakowa. W piątek pojawił się Nicholas Sparks, a w sobotę z czytelnikami spotka się Camilla Läckberg.

Targi Książki w Krakowie 2017 - stoisko wydawnictwa Agora

Spotkania te, generujące ogromne zainteresowanie czytelników, odbywają się w specjalnie wydzielonych salach. Organizatorzy utworzyli też w tym roku specjalną „Strefę Autorów”, która będzie czynna od soboty, i zachęcają wydawców do tego, by pisarze rozdawali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć z sympatykami właśnie w jej obrębie, co pozwoliłoby na uniknięcie kolejek, jakie każdego roku blokują dostęp do stoisk i znacząco utrudniają ich odwiedzanie. Czy ten pomysł się sprawdzi, a wystawcy skorzystają z propozycji organizatorów, okaże się w sobotę.

Targi Książki w Krakowie 2017

Pomocna dla zwiedzających może okazać się także bezpłatna aplikacja dostępna dla posiadaczy smartfonów zawierająca pełny program, interaktywną mapę stoisk oraz listę autorów goszczących na Targach. Aby mieć ją w swoim telefonie należy pobrać „Meeting Aplication” z AppStore lub Sklepu Play, a następnie zeskanować QR kod, który znajduje się na stronie www.ksiazka.krakow.pl lub wpisać nazwę Targi Książki w Krakowie bezpośrednio w „Meeting Aplication”.

Targi Książki w Krakowie 2017

Internetowo można również zakupić bilety na Targi, choć oczywiście w wersji tradycyjnej także są one dostępne i kosztują: 8 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy, uczniowie, studenci) albo 21 zł (karnet na cztery dni). Grzegorz Bogusz

Targi Książki w Krakowie 2017

 

Targi Książki w Krakowie 2017

 
Wesprzyj nas