Zapewne już wiecie o tym, że w tym roku to „Wesele” jest utworem wybranym do Narodowego Czytania. Na to wydarzenie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale za to już w najbliższą niedzielę odbędzie się „Śniadanie z mistrzem” poświęcone twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Śniadanie z Wyspiańskim„Śniadanie z mistrzem” to cykl spotkań organizowanych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Stanisław Wyspiański, znany nie tylko ze względu na swoją twórczość literacką, ale i plastyczną, będzie pierwszą postacią omawianą podczas tego programu. Już na najbliższą niedzielę (23 lipca) zwiedzający będą mogli przyjrzeć się dziełom Stanisława Wyspiańskiego i poznać ciekawostki z życia artysty, a przy tym zobaczyć obrazy mistrza. Będą to: „Autoportret w kontuszu” (1892-1894), „Portret Jerzego Żuławskiego” (1899), „Helenka” (1900) i „Portret Maryny Pareńskiej” (1902). Dla uczestników spotkania omówi je Emilia Jeziorowska. Organizatorzy zachęcają uczestników do aktywnego uczestnictwa w spacerze, zadawania pytań i podejmowania dyskusji, dzielenia się przemyśleniami i wrażeniami. Spacer rozpocznie się o godzinie 11, a zbiórkę uczestników zaplanowano w holu wejściowym Muzeum (plac Powstańców Warszawy 5 ).

Warto się wybrać, bo kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z mistrzem” odbędzie się dopiero za ponad miesiąc czyli 27.08.2017. Jego bohaterem będzie Władysław Hasior, a miejscem spotkania Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Zwiedzający przyjrzą się dziełom Władysława Hasiora z różnych etapów jego twórczości, a następnie będą mogli porozmawiać o tym wyjątkowym artyście w muzealnej kawiarni. Grzegorz Bogusz

Śniadanie z mistrzem

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
plac Powstańców Warszawy 5
23 lipca 2017, godz. 11

 

Śniadanie z Wyspiańskim

 
Wesprzyj nas