Jeśli kiedykolwiek marzyliście o spędzeniu nocy w bibliotece, to jest taka możliwość. W Japonii działają hostele, w których posłania umieszczono wewnątrz regałów z książkami.

Book & Bed Tokyo/Kyoto
W dwóch dużych miastach – Tokio i Kioto działają hostele pod nazwą „Book & Bed”. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwyczajna biblioteka albo księgarnia: sporo wysokich regałów, a na nich przeróżne książki. Kto przyjrzy się uważniej, dostrzeże wnęki w regałach z usytuowanymi wewnątrz materacami i małymi lampkami. Podróżnicy zakochani w książkach mogą w nich spędzić noc albo i kilka.

Jeśli komuś zamarzy się całonocna lektura, to nic prostszego, wystarczy wybrać dowolny wolumin spośród dostępnych na półkach. Właściciele obiektu nazywają go „czytelniczym rajem” ponieważ nie tylko umożliwia dostęp do setek tytułów przez całą dobę, ale też możliwość dyskusji z innymi molami książkowymi z całego świata zamieszkującymi… sąsiedni regał. W Tokio dostępnych jest 30 łóżek, w Kioto 20. W obu hostelach dostępne są też wspólne przestrzenie, gdzie można przesiadywać na wygodnych sofach i czytać.

Jedna noc w takim hostelu kosztuje 4 800 jenów, a to mniej więcej 170 zł. Wanda Pawlik

zdjęcie: serwis prasowy Book & Bed Tokyo/Kyoto

 

 
Wesprzyj nas