Mieszkańcy Gdańska, już w najbliższy weekend, zamiast wirtualnych pokemonów, poszukiwać będą na terenie miasta całkowicie realnych książek. Kto znajdzie egzemplarz, ten stanie się jego właścicielem.

Książka GODługi sierpniowy weekend (13-15 sierpnia) Gdańsk opanują poszukiwacze książek. Udział w grze zadeklarowało już około 1,7 tys. uczestników.

Projekt Książka GO nawiązuje wprawdzie nazwą do popularnej gry w pokemony, ale skierowany jest nie do amatorów wirtualnej rzeczywistości, lecz fanów jak najbardziej realnej, dobrej literatury. Każdego dnia na terenie Gdańska ukrytych zostanie dziesięć książek. Kto pierwszy je odnajdzie, stanie się ich posiadaczem.

W przeciwieństwie do Pokemon GO, do szukania zdobyczy nie będzie potrzebny telefon – przyda się jedynie do sfotografowania siebie z odnalezioną książką. Takie zdjęcie trzeba będzie umieścić na profilu FB Książka GO – będzie to sygnał dla pozostałych uczestników zabawy, że dana książka została już odszukana.

Wskazówki co do lokalizacji poszczególnych tytułów będą umieszczane każdego dnia gry, między godz. 11:00 a 12:00, na profilu FB wydarzenia, na stronie internetowej gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na blogu „Czytam recenzuję”. Jedyna na dziś wskazówka, jaką możemy zdradzić: książki z pewnością znajdą się na terenach ogólnodostępnych, typu parki, plaża czy w miejscach literacko związanych z Gdańskiem. „Wyobraź sobie, że mijasz ulubione ulice, wchodzisz w różne zakamarki miasta, a tam odnajdujesz wymarzoną książkę. Nie będzie to łatwe zadanie! Książki są ukryte, więc trzeba się nagłowić, aby je odnaleźć, ale satysfakcja gwarantowana!” – zapowiadają organizatorzy.

Jako trofea przygotowano nowości książkowe, m.in. „Projekt prawda” Mariusza Szczygła, „Niemiec” Włodzimierza Nowaka, „Skucha” Jacka Hugo-Badera, „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins, „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes, „Więcej Krwi” Jo Nesbo, „Czarne liście” Mai Wolny czy „Przepowiednia dla Romanowów” Steva Berry’ego. Poszczególne tytuły są na bieżąco prezentowane na profilu FB wydarzenia.

Organizatorami Książka GO są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Rafał Hetman z bloga „Czytam recenzuję”. -Akcja ma nie tylko służyć promocji czytelnictwa – podkreśla Przemysław Czaja z WiMBP – ale ma też przypomnieć, że książka jest doskonałą alternatywą na spędzanie wolnego czasu.Beata Kaniewska

Wydarzenie na FB
Wskazówki znajdą się na portalu WiMBP oraz na blogu Rafała Hetmana

 

Książka GO

 
Wesprzyj nas