W ramach cyklu „Noc książki” organizowanego w Krakowie przez Klub Jagielloński odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem poświęcone książkom biograficznym. Miłośnicy literatury tego gatunku spędzą nastrojowy wieczór w Domu Mehoffera.

Każda „Noc książki” ma inny temat przewodni i każda polega na jego dyskutowaniu w gronie zaproszonych specjalistów i publiczności. W najbliższy czwartek 16 czerwca dyskusja dotyczyć będzie książek biograficznych, a za punkt wyjścia posłużą biografie krakowskich artystów z przełomu XIX i XX wieku.

Opowiedzą o nich Anna Budzałek, kustoszka Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Anna Zeńczak – historyk sztuki specjalizująca się w sztuce przełomu XIX i XX wieku, autorka opracowań między innymi na temat twórczości Józefa Mehoffera. A będzie o czym mówić bo młodopolska bohema tego okresu wiodła barwne i ciekawe, choć nierzadko biedne, życie. Jego odzwierciedlenie w literaturze wciąż budzi zaciekawienie odbiorców.

Biograficzna „Noc książki” odbędzie się w Domu Józefa Mehoffera, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Krupnicza 26). W przypadku pogodnego wieczoru uczestnicy zgromadzą się w ogrodzie, a jeśli będzie padać, to wówczas dyskusja przeniesie się do salonu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00, w jego ramach przewidziano również zwiedzanie wnętrz muzeum.

Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracje przyjmuje Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9.00-15.00 w dni powszednie). GB

Noc Książki – Biografie

Domu Józefa Mehoffera, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Kraków, ul. Krupnicza 26
16 czerwca 2016, godzina 20:00

 

 
Wesprzyj nas