Najbliższe spotkanie w cyklu „Noc Książki” organizowanym przez Klub Jagielloński zostanie poświęcone reportażowi. Dyskusje, warsztaty i projekcje filmowe odbędą się w krakowskiej siedzibie klubu nocą: 9 i 10 czerwca.


„Noc reportażu” w cyklu „Noc Książki” to wydarzenie przeznaczone dla miłośników literatury faktu, podczas którego uczestnicy będą szukać między innymi odpowiedzi na pytanie o to jak opisywać świat. Organizator – Klub Jagielloński zaplanował spotkania z młodymi adeptami sztuki reportażu, a także z Kazimierzem Wolnym-Zamorzyńskim, znakomitym teoretykiem, wykładowcą akademickim i autorem najważniejszych wydanych w Polsce książek z zakresu teorii dziennikarstwa.

W ramach planowanego wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach omawiających kulisy zawodów pisarza i reportera, podyskutować z dziennikarzami na co dzień pracującymi w mediach drukowanych, a także zobaczyć film dokumentalny Leszka Wołosiuka pt. „Czarnobylcy”.

Wszystkie wydarzenia w ramach nocy reportażu odbędą się w Pracowni Klubu Jagiellońskiego (Kraków, Rynek Główny 34). Udział jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie FB organizatora Grzegorz Bogusz

Szczegółowy program

Czwartek, 9 czerwca:

19:00 – 20:00, Akademia Książki I. Zawód: Pisarz (warsztat)
20:15 – 21:45, Panel I. Rzucam Wszystko i Jadę. Młodzi Reportażyści, goście: Tomasz Grzywaczewski, Szymon Opryszek, Maria Hawranek
22:00 – 23:30, Panel II. Opisywanie Świata, goście: Leszek Wołosiuk, Kazimierz Wolny-Zmorzyński
Konkurs I

Piątek, 10 czerwca:

18:30 – 20:00, seans filmu Leszka Wołosiuka, „Czarnobylcy”, dyskusja z reżyserem
20:15 – 21:45, Akademia Książki II. Jak pisać? (warsztat), prowadzenie: Małgorzata Majewska
22:00 – 23:30, Panel III. Reportaż jako gatunek dziennikarski, goście: Renata Radłowska, Jarosław Sidorowicz

 

 
Wesprzyj nas