Lady AustraliaPremiera książki „Lady Australia” autorstwa Marka Tomalika, odbędzie się w Krakowie podczas Festiwalu Trzy Żywioły. Ta publikacja zabiera czytelników w podróż przez najmniejszy z kontynentów odsłaniając jego najciekawsze zakątki i wszechobecne kontrasty.

Marek Tomalik, podróżnik, organizator wielu wydarzeń propagujących poznawanie innych kultur, od lat darzy Australię niesłabnącą miłością. Jej wynikiem jest publikacja o znaczącym tytule „Lady Australia”, który już sam w sobie niesie spory ładunek emocjonalny. Nie inaczej jest w przypadku całego tekstu książki, który, na pozór utkany ze skrawków luźnych skojarzeń, układa się w spójny obraz podróży przez krainę fascynującą i fantasmagoryczną.

-Kluczem do drzwi percepcji jest William Blake, a każdy z rozdziałów opowieści ma swojego ducha muzycznego – mówi Marek Tomalik – Duchami muzycznymi, prowadzącymi przez kolejne rozdziały fotoplastykonu są m.in.: Jacek Kaczmarski, Keith Jarrett, Erik Satie. Marek Niedźwiecki z radiowej Trójki napisał o „Lady Australii”: -To jest książka dla tych, którzy tam byli, czyli dla mnie. Widzę miejsca, które odwiedziłem. Ja tam byłem, ja to widziałem. Mogę porównywać. To jest książka dla tych, którzy marzą o podróży do Australii. Ułatwi im wiele decyzji. Marek ma łatwość pisania. Lekkie pióro. Jest szczęściarzem, bo widział więcej… Zazdroszczę mu i gratuluję. A Czytelnikom interesującym się Australią polecam. Czytać i oglądać koniecznie.

I my zamierzamy przeczytać i pooglądać. Jeśli i was ten temat ciekawi to poszukujcie książki „Lady Australia” podczas Festiwalu Trzy Żywioły w dniach 5-7 kwietnia (kino Kijów.Centrum, aleja Krasińskiego 34 w Krakowie). Spotkanie z autorem będzie mieć miejsce w sobotę o godzinie 18.00 (O)