Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z Pauliną Wilk, które odbędzie się 26 marca (środa), o godz. 19.00, w barStudio (Foyer Teatru Studio) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Kilka dni temu miała miejsce premiera “Znaków szczególnych” – najnowszej książki Pauliny Wilk, pisarki i dziennikarki nominowanej do NIKE za debiutanckie Lalki w ogniu. Tym razem autorka z uwagą przygląda się własnemu dzieciństwu, wraca na podwórko, gdzie – jak twierdzi – kształtowało się wyjątkowe pokolenie ludzi urodzonych około 1980 roku, dzieci transformacji.

Gdzie są wartości i umiejętności społeczne, które nabyliśmy przy trzepakach i na boiskach, grając wspólnie z kolegami w piłkę i kapsle, w gumę i klasy? Czy wpływają one dziś na nasze dorosłe życie, czy – przeciwnie – pogubiliśmy je po drodze, goniąc za sukcesem i modą?

Znaki szczególne są poruszającym portretem pokolenia – od pierwszych wspomnień po dzień dzisiejszy, pewnie dlatego jeszcze przed premierą zaczęły rozpalać emocje recenzentów. Teraz pora na czytelników – ich własne wzruszenia i refleksje.

Spotkanie z Pauliną Wilk

26 marca (środa), o godz. 19.00
barStudio (Foyer Teatru Studio), PKiN w Warszawie.
Z Pauliną Wilk porozmawia Magdalena Mikołajczuk z Programu 1 Polskiego Radia.

W programie przewidziano także:
– grę towarzyską dla dzieci transformacji
– nagrody z epoki
– pokaz zdjęć Kuby Kamińskiego

Wydarzenie na Facebooku

 

 
Wesprzyj nas