David Foenkinos - Nasze rozstaniaFritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Z sobą tym bardziej. Schodzą się i rozchodzą i choć przeciwieństwa się przyciągają, to brak podobieństw wszystko komplikuje. W zasadzie nie powinni mieć z sobą nic wspólnego, nie powinni się nawet spotkać. On jest synem niepoprawnych hipisów, ona córką wielbicieli trzydaniowych obiadów.

Kiedy od wspólnego szczęścia dzielą ich już tylko słowa małżeńskiej przysięgi, wszystko nagle rozsypuje się jak domek z kart. Fritz chciałby naprawić swój błąd, ale na to jest już za późno. Wsiada do pierwszego lepszego pociągu i rozpoczyna podróż, która całkowicie zmienia jego życie. Zostaje obwoźnym sprzedawcą krawatów, poznaje kobietę, żeni się, płodzi syna i zanim zasadzi drzewo, znów spotyka Alice. Wszystko zaczyna się od początku.

Autor, z właściwą sobie czułością i ironią, miesza namiętność i zdradę, rozstania i powroty. Z takich składników powstaje jedyna w swoim rodzaju słodko-gorzka opowieść o miłości. Jak mówi, jest to druga – obok “Delikatności” – najbardziej ulubiona i osobista książka.

David Foenkinos – pisarz, scenarzysta i muzyk francuski, autor m.in. bestsellerowej powieści “Delikatność”, zekranizowanej we Francji w 2011 roku, z Audrey Tautou w roli głównej. Film wyreżyserowany przez autora otrzymał nominację do nagrody Cezar.

David Foenkinos
Nasze rozstania
Wydawnictwo Znak
Data premiery: 10 stycznia 2013

 

Zaloguj się i skomentuj. Pośród autorów komentarzy losujemy nagrody książkowe.
Zobacz więcej informacji

 
Wesprzyj nas