W poniedziałek, 10 marca o godzinie 19:00, po raz pierwszy w Krakowie Joanna Szczepkowska opowie o swojej najnowszej książce „Kto ty jesteś. Początek sagi rodzinnej” wydanej nakładem Wydawnictwa Czerwone i Czarne.

Spotkanie odbędzie się w Dystrykt One „All Day Brasserie & Bar” w Hotelu PURO w Krakowie przy ulicy Ogrodowej 10.

O książce:
Wyjątkowa rodzinna biografia – napisana w formie reportażu. Joanna Szczepkowska z pasją detektywa przegląda zdjęcia i dokumenty. Rezultatem śledztwa są niespodziewane odkrycia, przełamanie rodzinnego tabu. Wnuczka Jana Parandowskiego poznaje jego prawdziwy, nieznany życiorys. W równym stopniu interesują ją losy rodziny ojca, aktora Andrzeja Szczepkowskiego. Przerywając milczenie rodziców, daje świadectwo wielonarodowych korzeni. Swoje istnienie opisuje jako wynik spotkań ludzi uwikłanych w historię Polski. W części poświęconej własnej historii robi wnikliwą analizę swoich decyzji i skomplikowanej osobowości. To pierwsza z dwóch części książki o jej niezwykłym i zwykłym życiu. 

Szukam, badam, jeżdżę… Po co? Co dla mnie wynika z rodzinnych korzeni? Znaczenie ma dla mnie zapis przeżyć mojej rodziny. Zapis uczuć takich jak strach, uniesienie, szczęście, rozpacz. Jestem dalszym ciągiem tego, co oni przeżyli. Jestem prawnuczką Polki, Ukraińca i Żydówki – to wynik mojego śledztwa na temat rodziny dziadka Jana Parandowskiego. A ze strony ojca Andrzeja Szczepkowskiego jestem prawnuczką polskiego rycerza i niemieckiego osadnika. Moi pradziadkowie mówili po polsku, ukraińsku, niemiecku i w jidysz.

 

 
Wesprzyj nas