Spotkanie z Mariuszem Zielke, popularnym pisarzem, autorem skandalizujących thrillerów odbędzie się 13 lutego o godzinie 18 w Cafe Szafe. Autor przedstawi swoją nową powieść Easylog – pierwszy polski kryminał osadzony w świecie współczesnych technologii.

Mariusz Zielke jest autorem thrillerów. Jego Wyrok zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek, doczekując się dwóch dodruków. Z kolei wydana w 2013 r. Formacja trójkąta opisywała m.in. kulisy największej w historii Polski afery korupcyjnej. Zaledwie kilka tygodni po ukazaniu się powieści doszło do masowych aresztowań urzędników ministerialnych i pracowników firm, co automatycznie przełożyło się na zainteresowanie książką. Autor zasłynął wojnami z finansistami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Wielokrotnie grożono mu i próbowano przekupić ogromnymi łapówkami, a najbogatsi polscy biznesmeni żądali od niego milionowych odszkodowań za ujawnianie ich tajemnic. Wszystkie procesy jednak przegrali.

W nowej powieści Mariusz Zielke nie stroni od niekonwencjonalnych rozwiązań: umiejętnie splata ze sobą kryminalną intrygę o nieoczekiwanym finale, wizję medium zastępującego internet oraz pełen mrocznych tajemnic wątek miłosny. Easylog to połączenie emocjonującego thrillera z intrygującą wizją rozwoju technologii. Zielke opisuje zasady funkcjonowania świata korporacyjnych gigantów, w bezkompromisowy sposób ukazując sposoby przejmowania prawa do wynalazku, przekręty finansowe, świat mafii oraz rolę mediów w budowaniu wizerunku firmy. Niespodziewanym zwrotom akcji towarzyszy gorzka refleksja nad kondycją ślepo zapatrzonego w technikę świata.

Mariusz Zielke fot. Piotr Waniorek Żelazna StudioMariusz Zielke – polski dziennikarz śledczy i gospodarczy. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2005 r. zdobył nagrodę Grand Press w kategorii “dziennikarstwo śledcze” za teksty o giełdowych zmowach. Rok później nominowany do tej nagrody w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za cykl o absurdach urzędniczych i przetargach.
W 2009 r. założył Niezależną Gazetę Internetową, w której objął stanowisko redaktora naczelnego. W 2009 r. Niezależna Gazeta Internetowa została nominowana do nagrody Grand Press jako pierwsze medium internetowe w historii tej nagrody, Mariusza Zielke nominowano ponownie w kategorii “dziennikarstwo śledcze”.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego o godzinie 18.00 w Cafe Szafe przy ulicy Felicjanek 10 w Krakowie.
Poprowadzi je Marcin Wilk, krytyk literacki, publicysta, dziennikarz Dziennika Polskiego.

Mariusz Zielke
EasyLog
Wydawnictwo Akurat
Premiera: styczeń 2014

 

 
Wesprzyj nas