Na Warsztaty Literackie skierowane do początkujących pisarzy zaprasza Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. Zajęcia rozpoczną się w październiku, poprowadzi je dr Marek Karwala – literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki.

Proza, poezja i dramat – te gatunki literackie zostaną dokładnie omówione podczas zajęć jakie przygotował dla wszystkich zainteresowanych Środmiejski Ośrodek Kultury. Na warsztaty może się zgłosić każdy, dostępne są dwa stopnie zaawansowania. Pierwszy kierowany jest do osób pragnących samodzielnie tworzyć artystyczne teksty, drugi, do zaawansowanych praktyków lub tych, którzy chcą się zająć analizą i interpretacją tekstów.

Do udziału w warsztatach pierwszego stopnia organizatorzy zapraszają przede wszystkim osoby, które piszą od dawna lecz efekty swojej pracy przechowują w przysłowiowej „szufladzie”. Zajęcia będą bowiem okazją do omówienia tekstów i niezrealizowanych jeszcze pomysłów z prowadzącym celem uzyskania profesjonalnych porad, szczególnie w zakresie ewentualnych niedoskonałości pisarskiego warsztatu. Co więcej, staną się okazją do nawiązania kontaktu z innymi początkującymi pisarzami i wymiany doświadczeń. Podczas warsztatów wiedza z zakresu poetyki, z elementami teorii literatury, zostanie zaprezentowana w postaci wykładów, zaś uzyskane informacje będą wykorzystywane i weryfikowane podczas zadań praktycznych.

Warsztaty drugiego stopnia przeznaczone są do osób posiadających już praktykę literacką. Ich uczestnicy zajmą się przede wszystkim analizą i interpretacją tekstów uznanych autorów. Będzie też okazja do dyskusji o utworach charakterystycznych i ważnych dla poszczególnych epok literackich. (TW)

Informacje praktyczne:

Pierwsze spotkanie: 10 października (czwartek) 2013 r.
I stopień – godz. 17:00 – 19:00
II stopień – godz. 19:00 – 21:00

Czas: 20 godzin zegarowych (10 spotkań = 10 czwartków)
Cena: 350 zł

Zapisu dokonywać można osobiście w siedzibie Śródmiejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mikołajskiej 2, telefonicznie: 0-12 4221955, 4220814; lub mailowo: bserwatka@lamelli.com.pl

 
Wesprzyj nas