Polskie wydanie książki “Bezbarwny Tzukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”, najnowszej powieści Harukiego Murakamiego ukaże się jako pierwsze w Europie. Wydawnictwo Muza poinformowało media, że zaliczka, jakiej dokonało za prawa do publikacji najnowszej powieści Murakamiego jest najwyższą ze wszystkich kwot przeznaczonych na jeden tytuł w całej historii działalności wydawnictwa.

Haruki Murakami jest typowany przez brytyjską firmę bukmacherską Ladbrokes jako najbardziej prawdopodobny laureat tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Przed październikiem, gdy zwycięzca zostanie ogłoszony, spekulacje zapewne nie ustaną, lecz nawet i bez zwycięstwa Murakami wzbudza wielkie zainteresowanie z powodu najnowszej powieści zatytułowanej „Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage”.

Książka ta miała swoją japońską premierę 12 kwietnia 2013 i, według danych podawanych przez japońską prasę, rozeszła się w ilości 600 tysięcy egzemplarzy w przeciągu tylko jednej doby, zaś po tygodniu całkowita sprzedaż w księgarniach i przez internet sięgnęła 1,5 miliona egzemplarzy.

Polskie wydanie książki “Bezbarwny Tzukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” ukaże się jeszcze w tym roku jako pierwsze w Europie. Na świecie do tej pory pojawiły się tłumaczenia chińskie i koreańskie. Wydawca koreański, wydawnictwo Minumsa, zapłaciło zaliczkę 1,5 mln dolarów za prawa do wydania książki. Kwota jaką zapłacił wydawca chiński nie jest znana.
Polska będzie czwartym krajem, w którym ukaże się “Bezbarwny Tzukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”. Premiera przypadnie w połowie listopada. Pierwszy planowany nakład to 70 tysięcy egzemplarzy. Książka dostępna będzie w oprawie miękkiej w cenie 34,99 zł oraz w twardej za 44,99 zł. Będzie dostępna również jako e-book. (B)

Na zdjęciu japońskie wydanie “Bezbarwny Tzukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” na tle Zamku Nagoya. Źródło: www.haruki-murakami.com

 

 
Wesprzyj nas