Imieniny Jana Kochanowskiego, plenerowa impreza czytelnicza, odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Warszawie w sobotę 22 czerwca. Gośćmi poprzedniej edycji zorganizowanej w ubiegłym roku w Ogrodzie Krasińskich przez Bibliotekę Narodową byli znani pisarze i poeci, a wraz z nimi wszyscy miłośnicy czytania i literatury. A co czeka na uczestników w tym roku?

Przede wszystkim w tym roku Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny – Julian Tuwim. Tradycyjnie odbędzie się „Mecz Poetycki” – tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima. Zaproszono poetów: Julię Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Jacka Napiórkowskiego, z którymi sympatycy ich twórczości będą mieli okazję porozmawiać. Oprócz tego o twórczości Juliana Tuwima będzie mówił Piotr Matywiecki.

Dla szukających innych wrażeń, niż tradycyjne formy obcowania z literaturą, przygotowano slam poetycki, improwizacje literackie teatru „Klancyk”, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni. (TW)

 

 
Wesprzyj nas